14:20 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)

  Be to, dabartinėmis sąlygomis Minsku gali pavykti užsitikrinti naudingą ekonominį elektros energijos pardavimo iš Astravo AE sandorį, mano energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Baltijos šalyse nėra ekonomikos ir infrastruktūros, kad galėtų apsirūpinti elektra, interviu Sputnik Lietuva sakė branduolinės energetikos ekspertas, mokslinių tyrimų ir pilietinių iniciatyvų plėtros fondo "Osnovanije" prezidentas Aleksejus Anpilogovas.

  "Baltijos šalims kyla klausimas, kad reikia gyventi už savo [pinigus], o už savo — labai nemalonu. Be to, stipri ekonomika mainais į žlugusią ekonomiką nebuvo sukurta pagal ES integracijos reikalavimus nei Estijoje, nei Lietuvoje, nei Latvijoje. Konfrontacija su Baltarusija pasirodė visiškai neapgalvota, nenaudinga, bevaisė. Tai yra, visi bandymai sustabdyti Baltarusijos atominės elektrinės statybas, įtikinti Europą, kad ji nėra ekologiška, kad ji yra pavojinga, baigėsi visiška nesėkme", — sakė jis.

  "Taip pat, tapo aišku, kad ir infrastruktūros požiūriu — gerai, duotų pinigus, o mes [Baltijos šalys — Sputnik] ką nors būtume pirkę, o čia kyla pasirodo, kad  nelabai yra iš kur pirkti elektros energiją. Infrastruktūriškai Baltijos šalys — tai tokia energetinė sala, kuri mažyčiais povandeninių kabelių mazgais dabar sujungta su Skandinavijos šalimis, ypač Švedija, Suomija, tačiau to visiškai nepakanka norint užtikrinti stabilią Baltijos tinklo būklę", — teigė ekspertas.

  Anot Anpilogovo, Baltijos regionui būtina taikiai gyventi su Baltarusija, kad galėtų gauti naudingą energiją iš Astravo AE.

  "Baltijos šalys niekur nesidės. Reikia kažkaip susitaikyti su Baltarusija. Manau, kad jos dabar žais pagal prieštaravimus tarp Baltarusijos ir Rusijos. Beje, neatmetu, kad dabar Baltarusija atsakys reversu Baltijos šalims. Baltijos šalys draugais su jais netaps jokiais būdais, o štai ekonomiškai jie gali užsitikrinti ekonomiškai efektyvų sandorį dėl elektros energijos iš Astravo AE pardavimo Baltijos šalių rinkai", — teigė ekspertas.

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad statomos Astravo atominės elektrinės (AE) tikslas yra toliau kontroliuoti Lietuvą sovietiniame elektros "Brell" žiede.

  "Tai yra Rusijos projektas, "Rosatom" technologijos, jų paskolos, jų pinigai. Ganėtinai jų tikslas yra laikyti mus toliau kontroliuojamus tame elektros žiede, kuris yra iš operatoriaus iš Rusijos" — sakė jis.

  Iš pat pradžių Vilnius priešinosi atominės elektrinės projektui Baltarusijoje, tačiau kuo arčiau paleidimo data, tuo griežtesnė yra Lietuvos valdžios retorika. Valstybės pareigūnai ir politikai kaltina Minską statant "nesaugią atominę elektrinę", nepaisant to, kad ekspertai, įskaitant TATENA, reguliariai atvyksta į objektą ir stebi darbo eigą.

  Be to, ne taip seniai Lietuvoje buvo priimtas įstatymas, draudžiantis Baltarusijos AE energiją Lietuvos rinkoje. Daugelis ekspertų mano, kad agresyvus Lietuvos elgesys branduolinės energetikos objekto atžvilgiu pirmiausia kenkia pačiai Lietuvai.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (425)

  Dar šia tema

  Linkevičius apie politinius nesutarimus su Baltarusija: tai ne problema, turime kalbėtis
  Politologas: Lietuva bando priversti Latviją palaikyti poziciją dėl Astravo AE
  Ekspertas: ES neskirs Lietuvai pinigų visiškam Astravo AE energijos blokavimui
  Tegai:
  Lietuva, ES, Astravo AE

  Svarbiausios temos