08:47 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Krymas buvo, yra ir bus neatsiejama Rusijos Federacijos dalis, o Auštrevičiaus bandymai paveikti Rusijos įstatymų besilaikančias įmones nieko neduos, mano politologas Ivanas Meziucho

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Lietuva savo užsienio politikos strategija pasirinko antirusišką ir net rusofobinę retoriką, sakė politologas Ivanas Meziucho interviu Sputnik radijui.

  "Europos Parlamento narys iš Lietuvos Petras Auštrevičius reklamuojasi, bando surinkti politinių taškų tiek šalies viduje, tiek ir išorėje. Manau, kad tai yra absoliučiai beprotiška Europos Parlamento iniciatyva, kuri nieko neduos. Krymas yra, buvo ir bus neatsiejama Rusijos valstybės dalis, ir net kelios užsienio kompanijos buvo priverstos pripažinti šią realybę", — sakė jis.

  Auštrevičius išsiuntė Europos Komisijai paklausimą apie tai, kad bendrovė "Apple" kai kuriuose savo programėlėse Krymą žymi Rusijos teritorija. Politikas tai pavadinu "nepriimtinu žingsniu", kuris "gali sukelti pasikartojimą kitose nedemokratinius režimus turinčiose šalyse".

  Lietuvos politikas pasidomėjo, kokių Briuselis turi mechanizmų, kad darytų įtaką įmonėms, kurios "pažeidžia ES ir tarptautinės teisės normas", kaip "su "Apple" atveju Rusijoje", kai laikomasi "abejotinų trečiosios šalies įstatymų".

  Dar šia tema

  Kryme įvertino ETPA rezoliuciją su pretenzijomis Rusijai
  Kaljulaid atsisakė priimti Rusijos ambasados padovanotą Krymo vyną
  Lietuva išreiškė apgailestavimą dėl patvirtintų Rusijos įgaliojimų ETPA
  Tegai:
  Krymas, Rusija, Petras Auštrevičius

  Svarbiausios temos