02:01 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Pranešama, kad Lietuvoje kol kas nėra nė vieno įtarimo ar patvirtinto naujos koronavirusinės infekcijos atvejo

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Penktadienį Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją pasiekė nauji reagentai, kurie leistų greitai nustatyti koronaviruso infekciją, praneša SAM spaudos tarnyba.

  Pranešama, kad mėginio tyrimas būtų atliktas per 6-8 valandas.

  Šiandien neformalioje telekonferencijoje Europos Sąjungos šalių sveikatos apsaugos ministrai tarėsi dėl koronaviruso situacijos pasaulyje ir Europoje bei taikomų priemonių ir veiksmų infekcijos plitimui stabdyti. Taip pat buvo aptarti koordinavimo, komunikacijos klausimai.

  Pažymima, kad ES šalys į koronaviruso plitimo grėsmę reaguoja skirtingai: vienos jų tik stebi situaciją, kitos yra aktyvavusios visus prevencijos mechanizmus, Lietuva – viena iš tokių.

  Papildomos kontrolės priemonės

  Remiantis naujausiais Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, Lietuvoje nėra nė vieno įtarimo ar patvirtinto naujos koronavirusinės infekcijos atvejo.

  Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių situacijų operacijų centras aktyviai imasi prevencinių veiksmų, įvestos papildomos prevencinės priemonės Vilniaus oro uoste.

  Savaitės pradžioje Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis susitiko su Kinijos ambasadoriumi Lietuvoje Shen Zhifei ir paprašė Kinijos ambasadoriaus reguliariai informuoti Lietuvos institucijas apie aktualią situaciją, susijusią su koronaviruso plitimu.

  Nuspręsta įsteigti karštą liniją tarp Kinijos ambasados Lietuvoje ir Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos bei SAM greitam apsikeitimui aktualia informacija.

  Kol kas daugiausia susirgusių yra Kinijoje, tačiau užsikrėtimo atvejų taip pat yra Rusijoje, JAV, Prancūzijoje, Australijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Britanijoje, Japonijoje ir kitose šalyse.

  Pasaulio sveikatos organizacija koronaviruso 2019-nCoV protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia padėtimi.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  Nuo butelių iki dujokaukių: neįprastos kaukės "apsaugai" nuo koronaviruso
  Kinijos URM paragino netikėti gandais apie koronavirusą
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos