00:44 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Ataskaitoje pažymima, kad siekiant ilgalaikių stabilių tikslų, iki šiol taikomų aplinkosaugos priemonių neužteks, todėl būtinai reikia imtis sistemingų pokyčių ypač transporto, energetikos srityse

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Daugelyje Lietuvos miestų, tokių kaip Vilnius ir Klaipėda, oro kokybė praėjusiais metais buvo geresnė nei 2018 metais, praneša Aplinkos ministerija.

  2018-aisiais sumažėjo vidutinė metinių kritulių dalelių (KD10 ir KD2,5) ir azoto dioksido, taip pat ir anglies monoksido koncentracija.

  Kaip ir kiekvienais metais, visose oro kokybės stotyse skirtingomis dienomis arba laikotarpiais, vidutinė kietųjų dalelių KD10 paros koncentracija viršijo normą.

  Tokia koncentracija gali viršyti ne daugiau 35 dienas per metus, tačiau Kauno Petrašiūnų oro kokybės tyrimų stotyje viršijimai užfiksuoti 40 dienų. Tokiems rodmenis įtakos galėjo turėti intensyvi Kauno geležinkelio mazgo statyba įgyvendinant "Rail Baltica" projektą.

  Praėjusiais metais, oro užteršimas kietosiomis dalelėmis buvo didenis šiltuoju metų sezonu, dėl ilgai trukusių sausų orų. Prie prastos oro kokybės prisidėjo ir su oro masėmis atnešti teršalai iš kitų valstybių, transportas, prastai išvalytos gatvės.

  Pasak Europos aplinkos agentūros (EAA) pateiktų duomenų apie "Europos aplinka. Būklė ir raidos perspektyvos 2020 metais", Europos gyventojų sveikatai išlieka didžiulė grėsmė.

  Lietuvoje, dėl oro užterštumo kietosiomis dalelėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius kiekvienais metais siekia  3 tūkst.

  Nepaisant  teršalų koncentracijos ore mažėjimo per pastaruosius 10-15 metų, teršalai daugelyje Europos šalių viršija normas.

  Ataskaitoje pažymima, kad siekiant ilgalaikių stabilių tikslų, iki šiol taikomų aplinkosaugos priemonių neužteks, todėl būtinai reikia imtis sistemingų pokyčių ypač transport, energetikos srityse.

  Dar šia tema

  Lietuva tikisi Prancūzijos paramos "Rail Baltica" įgyvendinimui
  Lietuvos medikai galės greičiau nustatyti koronaviruso infekciją
  Seimo narys Astravo AE pavadino "paminklu Lietuvos URM vadovo bejėgystei"
  Tegai:
  oras, aplinkos užteršimas, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos