10:32 2020 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.0800
 • RUB68.6245
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Seimo narė iš Konservatorių partijos nusivylė ir tuo, kad spaustuvės atstovas naujienose sakė: "mums nesvarbu kokia ten istorija buvo, čia mūsų kaimynų šventės"

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Lietuvoje pasipiktino kalendoriais, kuriuose gegužės 9 diena yra paryškinta raudona spalva ir yra minima kaip Pergalės diena.

  Partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnėnė savo Facebook puslapyje paskelbė tokio kalendoriaus nuotrauką. Jos teigimu, jie buvo dalinti Jonavos savivaldybės darbuotojams.

  "Deja, nebe pirmą kartą matomi tokie kalendoriai. Labiausiai liūdina spaustuvės atstovas, kuris žinioms sakė “mums nesvarbu kokia ten istorija buvo, čia mūsų kaimynų šventės". O kaip jam tūkstančių tautiečių istorija? Jo šeimos gal ir nepalietė", — rašė ji.

  Politikė domėjosi, kokiu tikslu Pergalės diena paprastai minima kalendoriuje.

  "Jonavos meras ar kas kitas iš savivaldybės išsiųstų sveikinimą į Rusiją su Lietuvos okupacijos sukaktim?", — rašė ji.

  Baltijos šalių politikai reguliariai skelbia pareiškimus apie "sovietinę okupaciją" ir reikalauja žalos atlyginimo, tuo metu Rusijos Federacija ne kartą pabrėžė, kad Baltijos šalys neturi teisinio pagrindo ko nors reikalauti.

  Veteranas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кондратюк

  Be to, oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, komentuodama Baltijos valstybių pasipiktinimą dėl įvykių, skirtų 75-osioms Europos miestų išvadavimo nuo nacių okupantų metinėms paminėti, sakė, kad fejerverkai buvo rengiami Rusijos teritorijoje ir Maskva neturėtų klausti, kokiu pretekstu jie rengiami.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Baltijos šalių prisijungimas prie TSRS 1940 metais neprieštaravo nė vienam to meto tarptautinės teisės punktui. Tarp šalių nebuvo karinio konflikto, o vietos valdžia netrukdė sovietų kariuomenės patekimui į respublikas ir išreiškė akivaizdų sutikimą. Be to, sovietmečiu Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje veikė nacionalinės valdžios institucijos.

  Interviu Sputnik Lietuva, publicistas, politologas Eugenijus Benas sake, kad Pergalės Didžiajame Tėvynes kare metinių minėjimo temą kai kurie politikai jau naudoja spekuliacijoms.

  Dar šia tema

  Seimas gėlėms išleis daugiau nei 60 000 eurų
  Seimas sugriežtino aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę
  Tegai:
  Seimo nariai, Pergalės diena, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos