17:23 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Atvykusių Lietuvos piliečių skaičius padidėjo 24 proc., tuo tarpu atvykusių iš Rusijos piliečių skaičius sumažėjo septyniais procentais

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Lietuvos gyventojai Ukrainoje pradėjo lankytis dažniau, apie tai pranešė Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba.

  Praėjusiais metais departamentas užregistravo 27,3 mln. užsieniečių atvykimo ir išvykimo iš šalies.

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba pažymėjo, kad, palyginti su 2018 metais, Ukraina tapo patrauklesnė Europos šalių piliečiams. Atvykstančių lietuvių skaičius padidėjo 24 proc., latvių — 13 proc., estų — 6 proc.

  Tuo tarpu rusai pradėjo rečiau lankytis Ukrainoje. Palyginti su 2018 metais, Rusijos piliečių atvykimo į šalį lygis sumažėjo septyniais procentais.

  Taip pat sumažėjo žmonių, atvykstančių iš Baltarusijos (13 proc.), Vengrijos (dešimt procentų), iš Slovakijos (14), iš Kazachstano ir Nyderlandų (po devynis procentus abiejose šalyse).

  Anksčiau Ukrainos vyriausybė priėmė naują įstatymą, pagal kurį kirsti sieną su Rusija ukrainiečiai galės tik turėdami pasą. Naujasis įstatymas įsigalios nuo kovo mėn. Duomenys iš užsienio pasų, kuriuos reikia patikrinti, bus nuskaitomi specialiais prietaisais.

  Rusijoje naująjį įstatymą pavadino Ukrainos valdžios institucijų savo pačių piliečių diskriminacija.

  Dar šia tema

  Lietuviai prieš darbo migrantus
  Pirmą kartą per 28 metus Lietuvos gyventojų skaičius šiek tiek padidėjo
  Ukrainiečių antplūdis netrukdys Lietuvai "merdėti toliau", mano ekspertas
  Tegai:
  kelionės, Rusija, Ukraina, lietuviai

  Svarbiausios temos