16:37 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė siūlo numatyti administracinio nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kuriomis teršalai ar šiukšlės buvo vežami ir kuriais teršalai ar šiukšlės buvo iškraunamos, konfiskavimą

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik.  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė teikia Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma griežtinti atsakomybę už šiukšlių pylimą miškuose, rašoma Seimo pranešime.

  Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė siūlo numatyti administracinio nusižengimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kuriomis teršalai ar šiukšlės buvo vežami ir kuriais teršalai ar šiukšlės buvo iškraunamos, konfiskavimą.  Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatomos baudos už aplinkos teršimą, kurios taikomos ir miško teršėjams, tačiau transporto priemonių ir kitų įrankių konfiskavimas nenumatytas.

  "Nors miškų šiukšlintojams gresia nemenkos piniginės baudos, matoma, kad tai teršėjų neatbaido", – pažymėjo Gedvilienė.

  Pasak jos, pamiškėse vis dar daug įvairių šiukšlių: padangų, plastiko, statybinių atliekų. Šiukšlinimas miške ne mažesnis nusikaltimas gamtai kaip ir neleistina žūklė ar medžioklė.

  Parlamentarės teigimu, darant pastaruosius pažeidimus, teisės aktai numato nusikaltimo įrankių ir transporto priemonių konfiskavimą, todėl ji siūlo pritaikyti analogiją.

  Šiukšlės ES šalyse
  © Sputnik /
  Šiukšlės ES šalyse

  Dar šia tema

  Pinigai — šiukšlės: sąvartyne surasta pusė milijono eurų
  Vasara — poilsis ir ... šiukšlės miškuose
  Tegai:
  šiukšlės

  Svarbiausios temos