01:57 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  URM pažymi, kad Australijoje gyvena gausi lietuvių bendruomenė, kuri ne kartą kreipėsi į valstybės vadovus prašydama įsteigti Lietuvos atstovybę

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija siūlo vyriausybei įkurti ambasadą Australijoje.

  "Ji reikalinga tolesniam Lietuvos Respublikos interesų gynimui, politiniams kontaktams, ryšiams su diaspora, verslo ryšių plėtojimui ir konsulinių paslaugų Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiams teikimui Australijoje ir Ramiojo vandenyno regione", — teigia URM įstatymo projektą lydinčiame laiške.

  Ministerija siūlo įsteigti ambasadą šalies sostinėje Kanberoje liepos mėnesį.

  Šiuo metu Lietuvai Australijoje yra atstovaujama iš Lietuvos ambasados Japonijoje. URM pažymi, kad ši ambasada turi ribotas galimybes dirbti su Australija nerezidavimo sąlygomis.

  Siūloma, kad ambasadą Australijoje galėtų būti akredituota Naujajai Zelandijai, Malaizijai, Singapūrui, Indonezijai ir Džakartoje esančiam ASEAN sekretoriatui.

  Be to, ministerija pažymi, kad šioje šalyje gyvena gausi ir gilias tradicijas turinti lietuvių bendruomenė, kuri ne kartą kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus prašydama įsteigti Lietuvos atstovybę.Taip pat teigiama, kad Lietuva neišnaudoja ekonominių ir prekybos ryšių su Australija potencialo.

  URM duomenemis, Lietuvos eksportas į Australiją 2018 metais siekė 61,6 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Gaisrus Australijoje pakeitė liūtis — video
  Australija evakuoja savo piliečius iš Uhano į Kalėdų salą
  Tegai:
  Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Lietuvos ambasada, Austrija

  Svarbiausios temos