18:09 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, jog naujai įsigyti autobusai į Vilniaus gatves išriedės jau šių metų balandžio mėnesį

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. UAB "Vilniaus viešasis transportas" pasirašė lizingo sutartį naujiems autobusams įsigyti, pranešė Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Lizingo sutarties vertė — daugiau kaip 13 mln. eurų, už šias lėšas buvo įsigyta 50 naujų žemagrindžių "MAN Lion‘s City" autobusų.

  "Prieš keletą metų pradėję ambicingą ir beprecedentį skaičiumi Vilniaus viešojo transporto parko atnaujinimą, neketiname sustoti ir toliau tęsime jį tol, kol turėsime mieste visą atnaujintą parką — jau šį pavasarį penkiasdešimt naujų autobusų pakvies vilniečius ir miesto svečius į naujas ir visiems patogias keliones sostinėje", — sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

  Kaip pranešė Vilniaus savivaldybė, šiuose autobusuose bus 40 sėdimų ir 95 stovimos vietos, taip pat planuojama, jog autobusų salone bus įrengtos šiuolaikinės keleivių informavimo sistemos, vaizdo kameros, keleivių skaičiavimo sistemos, Wi-Fi ryšys ir USB įkrovimo lizdai.

  Autobusuose taip pat bus nepriklausoma klimato kontrolės sistema, kurios dėka žiema salone bus šilta, o vasara — vėsiau ir "A juostos" mygtukai, kurių pagalba vairuotojai galės fiksuoti incidentus ir vairuotojus, kurie pažeisdami taisykles važiuoja viešajam transportui skirtomis A juostomis.

  Pasak UAB "Vilniaus viešasis transportas" generalinio direktoriaus Rimanto Markausko, perkami autobusai yra varomi suslėgtomis gamtinėmis dujomis, todėl yra žymiai ekologiškesni palyginus su dyzeliniais autobusais.

  Pasak jo, autobuso variklis atitinka ne žemesnį nei Euro 6 standartą.

  "Autobusus savivaldybės įmonei parduos konkursą laimėjusi vienos didžiausių pasaulyje autobusų ir sunkvežimių gamintojos Vokietijos MAN atstovė Lietuvoje bendrovė "Adampolis", — rašoma pranešime.

  Pasak Vilniaus savivaldybės, šiuo metu atnaujinta daugiau nei pusė autobuso parko.

  SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė teigė, jog keleiviams svarbiausias kelionės komfortas ir greitis, dėl to atnaujinant transporto priemones taip pat priimami sprendimai ir dėl A juostų plėtros mieste.

  Numatoma, kad naujieji "MAN Lion‘s City" autobusai į Vilniaus gatves išriedės jau šių metų balandžio mėnesį.

  Dar šia tema

  Baudos už netinkamą parkavimą Vilniuje gali išaugti iki septynių kartų
  Į kai kurias Kauno sankryžas grįžta lentelės su žaliomis rodyklėmis
  Tegai:
  autobusas, Vilnius

  Svarbiausios temos