10:59 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2172)

  Ministerija pastebėjo, kad daugėja pacientų, kuriems pasireiškia "pavojingos" infekcijos simptomai. Tačiau respublikoje dar neužfiksuotas ne vienas šios ligos atvejis

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija paragino gyventojus išlaikyti blaivų protą ir nepainioti peršalimo su koronavirusu, praneša spaudos tarnyba.

  Ministerija iš gydymo įstaigų gauna signalus dėl svariai išaugusio pacientų, įsibaiminusių naujojo koronaviruso, srauto.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Lietuvoje šiuo metu nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta, todėl realaus pavojaus nėra.

  "Mūsų šalis yra deramai pasirengusi, jei tik reikėtų, kovoti su koronavirusu. <…> Tuo tarpu žmonių prašome savo sveikatos situaciją vertinti atsakingai ir nepasiduoti panikai, išgirdus apie fiksuojamus viruso atvejus Kinijoje ar kitose šalyse", – sako ministras.

  Anot ministro, nereikėtų nerimauti tiems, kurie nebuvo Kinijoje ir neturėjo kontaktų su iš ten atvykusiais žmonėmis. "Net jei pajutote peršalimo simptomus, nereikia skubėti į ligoninę ar skambinti greitajai pagalbai – tokiais atvejais įprastai reikia kreiptis į šeimos gydytojus", – pridūrė jis.

  Veryga taip pat pabrėžė, kad labai norėtų, kad žmonės išgirstų siunčiamą žinią ir adekvačiai įvertintų, jog perštinti gerklė, galvos skausmas, kaulų laužymas ir kiti gripą ar paprasčiausią peršalimą primenantys simptomai nereiškia, jog žmogus užsikrėtė koronavirusu.

  Koronavirusas
  © REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

  Sveikatos apsaugos viceministro, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio teigimu, susirūpinti reikėtų, jei tokius simptomus pajuto žmogus, lankęsis Kinijoje ar turėjęs kontaktų su užsikrėtusiais.

  "Tokiu atveju žmogus neturėtų pats vykti į gydymo įstaigą. Vietoje to – nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas", – sako Šešelgis.

  Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų klinikos vadovė Auksė Mickienė sako, kad medikams dažnai tenka susidurti su žmonėmis, susirgimus diagnozuojančiais pasitelkus tiesiog internetą, ateinančiais su iš ankstiniais įsitikinimais, jog serga viena ar kita liga. Ir įprasta – kad tai pats baisiausias scenarijus.

  Koronaviruso 2019-nCoV protrūkis

  2019 metų pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie pneumonijos protrūkį Uhane. Ligą sukėlė naujas koronaviruso tipas - 2019-nCoV.

  Daugiausia atvejų yra Kinijoje, tačiau užsikrėtimo atvejų taip pat yra Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Kinijoje nuo šios ligos mirė 1018 žmonių, įskaitant du užsieniečius, užsikrėtė daugiau nei 40,5 tūkstančio žmonių.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2172)

  Dar šia tema

  Uhane daugiau nei 30 robotų padeda kovoti su koronavirusu
  Kinijoje paskelbta šios savaitės koronaviruso susirgimo statistika
  Trampas išpranašavo koronaviruso epidemijos pabaigą
  JAV mokslininkė papasakojo, kada bus sukurta vakcina nuo naujo koronaviruso
  Tegai:
  liga

  Svarbiausios temos