07:44 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2155)

  Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertai teigė, kad pavojingo viruso inkubacinis periodas neviršija 14 dienų, todėl šis laikotarpis buvo rekomenduojamas kaip karantinas

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Koronaviruso, dėl kurio daugelyje šalių paskelbta nepaprastoji padėtis, inkubacinis periodas gali trukti ne dvi savaitės, o 24 dienas, apie tai pranešė JT naujienų centras su nuoroda į doktorą Maiklą Rajaną, kuris vadovauja Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nepaprastųjų situacijų programoms.

  Anksčiau PSO ekspertai manė, kad koronaviruso, sukeliančio pneumoniją, inkubacijos laikotarpis trunka ne ilgiau kaip 14 dienų. Todėl jie rekomendavo būtent tokio laikotarpio karantiną taikyti visiems, kas potencialiai galėjo užsikrėsti. Atsiradus naujiems duomenims, karantino laikotarpį, greičiausiai, bus rekomenduojama pratęsti visose šalyse.

  PSO oficialiai patvirtino, kad užkrėtimo atvejai buvo nustatyti žmonėms, kurie pastarosiomis savaitėmis nebuvo Kinijoje. Organizacijos vadovas daktaras Tedrosas Gebrejesusas išreiškė nuomonę, kad tai gali būti tik ledkalnio viršūnė, ir perspėjo, kad koronaviruso epidemija gali išaugti.

  Medicininė kaukė nesuteikia visiškos apsaugos nuo naujo koronaviruso >>

  Naujausiais duomenimis, koronaviruso aukų skaičius Kinijoje perviršijo tūkstantį žmonių. Iš viso 2019-nCoV virusu užsikrėtę daugiau kaip 42 tūkstančiai žmonių, tuo metu pasveikusių žmonių skaičius žymiai viršija mirusių skaičių. Dabar liga diagnozuota 37 626 žmonėms, iš kurių 7333 yra sunkios būklės. Gydytojų prižiūrimi taip pat daugiau nei 187 tūkstančiai žmonių, artimai bendravusių su susirgusiais.

  Koronaviruso tyrimai
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) protrūkį pripažino tarptautine krize. Tuo pat metu organizacija pareiškė, kad kol kas nėra veiksmingų vaistų nuo 2019-nCoV, tačiau suteikiant gydymą dauguma pacientų gali pasveikti.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2155)

  Dar šia tema

  Dėl koronaviruso Kinija ir Lietuva keisis informacija per "karštąją liniją"
  Mirė kinų gydytojas, kuris pirmasis pranešė apie koronavirusą
  Lietuvos medikai galės greičiau nustatyti koronaviruso infekciją
  Vasarį skrydžių skaičius Lietuvoje gali sumažėti dėl koronaviruso
  Lietuvoje įvertino koronaviruso Kinijoje poveikį gamtinių dujų rinkai
  Sveikatos apsaugos ministerija ragina nepainioti peršalimo su koronavirusu
  Romoje sulaikytas paauglys, įžeidinėjęs kinus dėl koronaviruso
  Lietuviai sukūrė mobiliąją programėlę apie koronavirusą
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), sveikata, koronavirusas

  Svarbiausios temos