07:28 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Teismo procesas buvo atnaujintas vasario 11 dieną, pats bylos nagrinėjimo posėdis planuojamas kovo pabaigoje

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Vilniaus apygardos administracinis teismas iš esmės atnaujino viešosios įstaigos "Maskvos kultūros ir verslo centras — Maskvos namai" ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ginčo nagrinėjimą ir į bylą įtraukė kaip trečiąjį suinteresuotą asmenį Valstybės saugumo departamentą, praneša Teismo spaudos tarnyba. 

  "Maskvos namai" prašo panaikinti savivaldybės sprendimą, kuris nepritarė pastato projektavimo pasiūlymui. Institucija taip pat prašo įpareigoti miesto tarybą peržiūrėti šį klausimą. Pareiškėjos teigimu, neaišku dėl kokių priežasčių buvo nuspręsta, kad pastato paskirtis kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui.

  Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija nutarė įtraukti  Valstybės saugumo departamentą į nagrinėjamą administracinę bylą trečiuoju suinteresuotu asmeniu, nes Vilniaus savivaldybė kreipėsi į VSD.

  Teismas bylą atnaujino vasario 11 dieną. Pati byla bus nagrinėjama kovo 24 dieną.

  2018 metų gruodžio  pabaigoje Vilniaus savivaldybė paskelbė, kad neišduos naujo leidimo "Maskvos namų" statybai. Prieš tai sostinės meras Remigijus Šimašius kreipėsi į VSD ir paprašė įvertinti, ar planuojamas kultūros ir verslo centras nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Jo manymu, tai yra "kenkėjiškas projektas Lietuvai, kuris yra galima Kremliaus propagandos priedanga".

  Meras teigė gavęs specialiųjų tarnybų atsakymą, tačiau neturėjo teisės jo paviešinti. Šimašius teigė, kad argumentai yra "aiškūs ir nedviprasmiški".

  Idėja pastatyti "Maskvos namus" Vilniuje kilo 2004 metais. Tai turėjo tapti kultūros ir verslo bendradarbiavimo centru, kurio veikla siekiama užmegzti ir toliau plėtoti gerus kaimyninius Rusijos ir Lietuvos santykius.

  Po šešerių metų prasidėjo statybos. Tačiau vėliau leidimas buvo atšauktas, paaiškinant tai tuo, kad tariamai suprojektuotas pastatas yra per aukštas ir neatitinka saugos standartų. Ištaisius "trūkumus", organizacija kreipėsi į sostinės savivaldybę su prašymu susitarti dėl naujų pastato projektinių pasiūlymų.

  Dar šia tema

  Baltarusijoje atskleidė "gaisro Astravo AE", išgąsdinusio Lietuvos VSD, detales
  Kieno srovė taiklesnė, Roko Masiulio ar Ramūno Karbauskio
  Tegai:
  Valstybės saugumo departamentas (VSD), Vilnius, Maskvos namai

  Svarbiausios temos