07:11 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Amerikos žurnalo reitinge buvo palygintos pragyvenimo išlaidos, būsto nuoma, produktų kaina ir gyventojų perkamoji galia

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Į brangiausių šalių, kuriose gyvenama, reitingą, Estija pateko į geriausiųjų penketuką, aplenkdama Lietuvą ir Latviją. Tyrimą paskelbė amerikiečių žurnalas "CeoWorld Magazine".

  Pažymima, kad norėdami nustatyti brangiausias ir pigiausias šalis, analitikai ištyrė vartotojų kainų indeksą, "Numbeo" pragyvenimo išlaidų indeksą, taip pat daugybę nacionalinių ir tarptautinių žiniasklaidos priemonių, kuriose kalbama apie būsto ir maisto produktų kainas.

  Dėl to buvo lyginami penki pagrindiniai rodikliai: pragyvenimo išlaidos, nuoma, maistas, gyventojų perkamoji galia.

  Brangiausia šalis buvo Šveicarija. Čia absoliučiai visi rodikliai buvo aukščiausi. Po jos yra Norvegija ir Islandija. Ketvirtąją vietą užėmė Japonija, o penktąją — Vokietija.

  Pirmojo penketuko šalių skirtumas yra labai didelis. Šveicarija pagal reitingą surinko 122,4 taško, o Vokietija - 83 taškus.

  Estija pateko į 50 geriausiųjų, užimdama paskutinę vietą su 50,93 taškais. Lietuva užėmė 66 vietą su 44,28 taško, o Latvija 58 vietą su 47,94 taško. Įdomu tai, kad pigiausias būstų nuoma buvo Latvijoje, didžiausia perkamoji galia — Estijoje, o pigiausi produktai — Lietuvoje.

  Reitingo pabaigoje atsidūrė Sirija, Indija, Afganistanas ir Pakistanas.

  Anksčiau pateiktas geriausių pasaulio šalių reitinge, pateiktas JAV žurnalo "News & World Report", Baltijos šalys priartėjo prie sąrašo pabaigos. Lenkija joje užėmė 34 vietą, Estija — 55, Lietuva v 59, o Latvija v 62 iš 73 galimų.

  Dar šia tema

  Lietuva pagerino rodiklius pasauliniame kovos su korupcija reitinge
  Lietuva tapo penkta ES reitingo gale pagal "žaliosios energijos" dalį transporte
  Tegai:
  Baltijos šalys

  Svarbiausios temos