01:15 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (350)

  Net jei Lietuva nuspręs pakeisti savo nuomonę, ji tai padarys palaipsniui, mano politologas Vadimas Volovojus

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Lietuva vykdo informacinį karą prieš Astravo AE, kas logiškai atitinka jos bendrą branduolinės energetikos objekto strategiją, sakė Sputnik Lietuva politikos analitikas Vadimas Volovojus.

  "Savo ruožtu Baltarusijos pusė imasi visų veiksmų, kad maksimaliai niveliuotų šį neigiamą poveikį. Taip kiekviena šalis stengiasi apginti savo interesus ir sustiprinti savo ginamą poziciją", — pabrėžė politologas.

  Volovojus mano, kad Vilnius negali tiesiog imti ir atsisakyti pozicijos, kurios taip ilgai laikėsi.

  "Jei jau atsisakys, tai palaipsniui. Ir nuvažiavus pasakys, kad į mūsų pastabas atsižvelgiama, tai yra, pamažu atsitrauks nuo temos. Nereikėtų tikėtis, kad Lietuva tiesiog liausis skleisti neigiamą informaciją ir sutelks dėmesį į tarptautinius auditus ir panašiai", — sakė jis.

  Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas atskleidė "gaisro Astravo AE" detales, kurios buvo minimos naujausiame Lietuvos valstybės saugumo departamento (VSD) pranešime.

  Michadiukas pareiškė, kad incidentas įvyko ne birželį, o gegužę, o gaisras buvo skubiai užgesintas. Žala įrangai ir pastato konstrukcijoms nepadaryta.

  "Kalbant apie vadinamąjį įslaptintą incidentą, šis tirpiklio pagrindo  dažų užsidegimas metaliniame kibire įvyko 2019 metų gegužę dėl darbuotojo kaltės. Jis, pažeisdamas saugos taisykles, nenustatytoje vietoje, šalia kibiro su dažais užsidegė cigaretę, dėl ko užsidegė dažai ir patalpos prisipildė dūmų", — sakė jis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (350)

  Dar šia tema

  Skvernelis: artėjame prie bendro susitarimo atsisakyti Astravo AE elektros
  Linkevičius apie Astravo AE: Lietuvos ir Baltarusijos santykių skaudulys
  Ekspertas: Baltijos šalims atsisakius elektros iš Astravo AE, nukentės ne tik "ausys"
  Tegai:
  Baltarusija, Astravo AE, Lietuva

  Svarbiausios temos