07:41 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Jau tryliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyks vasario 28 dieną, 11:00 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

  "Visus lietuvių kalbos mylėtojus kviečiame pratęsti tradiciją rašyti diktantą. Pakvieskite draugus, kolegas, šeimos narius į kalbos šventę. Lietuvių kalba unikali, tebūnie ji neišsenkantis mūsų stiprybės ir pasididžiavimo šaltinis", -sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

  Diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse.  Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, jie tą daryti gali savo patalpose. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir galės rašyti joms patogiu laiku vasario 28–kovo 1 dienomis.

  Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

  Nacionalinis diktantas jau tryliktus metus bendradarbiauja su Valstybine lietuvių kalbos komisija.

  Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 30 tūkst. žmonių. Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 2 dieną svetainėse www.diktantas.lt, ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais). Diktantą Lietuvoje galima rašyti: kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje, savo mokykloje, savo miesto bibliotekoje, savo savivaldybėje.

  Svarbiausios temos