07:40 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Latvijos rodikliai yra šiek tiek aukštesni nei kaimyninės Lietuvos, tuo tarpu Estijai pavyko užimti šeštąją vietą Europos Sąjungoje

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Praėjusiais metais 5,2 proc. 15–64 metų ES gyventojų dirbo nuotoliniu būdu, rodo "Eurostato" statistika.

  Reitingo lydere tapo Suomija — praėjusiais metais 13,3 proc. šios šalies gyventojų dirbo nuotoliniu būdu. Po to eina Liuksemburgas (11) ir Austrija, kurios rodikliai padidėjo 10 procentų.

  Priešingame skalės gale yra Bulgarija (0,3) ir Rumunija (0,4).

  Kalbant apie Baltijos šalis, Lietuvoje, palyginti su Latvija ir Estija, rodikliai yra mažiausi. 2018 metais nuotoliniu būdu dirbo tik 2,5 proc. lietuvių. Latvių rezultatas buvo 2,9 proc., o Estija liko šeštoje vietoje ES su 7,6 proc. rodikliu.

  Anksčiau Lietuva tarp ES šalių tapo nedarbo antilydere. Tyrimo duomenimis, Lietuvoje šis rodiklis buvo 6,5 proc., Latvijoje — 6,3 proc., o Estijoje — 3,9 proc.

  Lietuvoje daugiau nei šimtas tūkstančių gyventojų dirba už minimalų atlyginimą. Praėjusių metų vasarą trečdalis lietuvių savo finansinę padėtį įvertino kaip prastą.

  Dar šia tema

  Minimalus darbo užmokestis Lietuvoje yra didesnis nei Latvijoje ir Estijoje
  Baltijos šalių pensininkams ES gresia didžiausias skurdo pavojus
  Lietuvoje padidėjo nedarbo lygis
  Tegai:
  Baltijos šalys, nuotolinis darbas, Eurostat

  Svarbiausios temos