08:07 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Išvardinti maisto produktai, kurių vartojimas padeda pagerinti žmogaus nuotaiką, tačiau nepaisant to, kad šie produktai padeda išvengti depresijos, vis tiek derėtų pasitarti su gydytojais

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. JAV Arizonos valstijos "Mayo" klinikos specialistai išvardijo produktus, kurie gali pagerinti psichinę sveikatą. Apie tai praneša Vokietijos portalas Focus.de.

  Karantino kontrolė
  © Sputnik / Евгений Епанчинцев

  Gydytojai patarė į racioną įtraukti pupeles, žuvį, riešutus, brokolius, špinatus ir kiaušinius. Pavyzdžiui riebios žuvies sudėtyje yra didelis kiekis omega-3 rūgščių, kurios padeda palengvinti depresijos simptomus, skatina laimės hormonų — serotonino ir dopamino — gamybą.

  Pupelių, riešutų ir kiaušinių sudėtis apima aminorūgštis, įskaitant triptofaną, kuris palaiko serotonino pusiausvyrą organizme. Be to, triptofanas yra svarbus normaliam žmogaus miegui ir pabudimui. Špinatuose ir brokoliuose gausu folio rūgšties, kurios trūkumas gali sukelti miego sutrikimus ir depresiją.

  Ekspertai pabrėžė, kad šie produktai gali tik padėti pagerinti žmogaus nuotaiką ir bendrą psichinę būklę. Todėl, jei jaučiate depresijos simptomų ar patiriate panikos priepuolius, pirmiausia turite pasitarti su gydytoju.

  Dar šia tema

  Mokslininkai įvardijo naują infarkto priežastį
  Gydytoja papasakojo, kam nederėtų valgyti pomidorų
  Vokiečių kardiologai išvardijo netikėtus artėjančio širdies smūgio simptomus
  Tegai:
  maistas, sveikata

  Svarbiausios temos