10:40 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuva ir toliau bandys atsiteisti lėšas iš Rusijos įmonės. Tai greičiausiai tęsis tol, kol nepasikeis politinė situacija šalyje, mano ekspertas Aleksandras Razuvajevas

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Vilnius ir toliau bandytų atsiteisti iš "Gazprom" pinigus, nes Lietuva, kaip ir kaimyninės Baltijos valstybės – nėra turtinga šalis, sakė bendrovės "Alpari" Analitikos skyriaus direktorius Aleksandras Razuvajevas interviu Sputnik Lietuva.

  "Jų supratimu, "Gazprom" — tai labai turtinga įmonė, kas tikriausiai yra sąžininga. "Gazprom" pajamos už praėjusius metus žadama, kad bus 126 milijardų dolerių, pelnas – 21 milijardas dolerių. Atitinkamai noras ką nors gauti iš įplaukų – tik svajonė. Todėl manau, kad tokie bandymai tęsis ir toliau, kol kas nors politiškai nepasikeis", — sakė jis.

  Švedijos Aukščiausiasis Teismas praėjusių metų gruodį atmetė Lietuvos apeliaciją dėl Stokholmo arbitražo sprendimo dėl rusiškų dujų pirkimo sąlygų. Šis sprendimas negali būti toliau apskundžiamas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Švedijos Svea apygardos teismas atmetė Lietuvos prašymą panaikinti Stokholmo arbitražo sprendimą dėl Vilniaus ir "Gazprom" ginčo. Vilnius reikalavo iš Rusijos bendrovės išieškoti apie 1,5 milijardo eurų ir pareiškė, kad Rusijos Federacijos 2006-2015 metais "Lietuvos dujoms" tiekiamų dujų kaina yra "nesąžininga".

  Kaip rezultatas Lietuvos prašymas buvo atmestas. Vilnius taip pat buvo įpareigotas padengti "Gazprom" teisines išlaidas.

  Dar šia tema

  Lenkija stato — "Gazprom" laimi. "Baltic Pipe" rengia staigmeną Baltijos šalims
  Ekspertas: Baltijos šalys nepriklauso "Gazprom" interesų sferai
  Ekspertas papasakojo, kaip Lietuva pralaimėjo "Gazprom" kovoje už "nepriklausomybę"
  Tegai:
  Rusija, Gazprom, Lietuva

  Svarbiausios temos