00:20 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Cigaretės aptiktos mašinos krovininėje dalyje, kuri buvo atitverta imitacine sienele, kontrabandos vertė - daugiau nei 110 tūkst. eurų

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Šalčininkuose muitinės pareigūnai sulaikė autofurgoną, kuriame rado nelegalių rūkalų. Apie tai  praneša Muitinės kriminalinė tarnyba.

  Incidentas įvyko naktį iš vasario 8 į 9 dieną. Autofurgonu "Iveco Daily" į Šalčininkų kelio postą atvažiavę du Baltarusijos piliečiai, muitinės pareigūnams teigė važiuojantys tuščiomis, paimti automobilių detalių krovinio iš Lenkijos. Tačiau pareigūnai pastebėjo, jog vizualiai krovininė mašinos dalis viduje atrodo gerokai trumpesnė. Įtarimus dar daugiau sustiprino naujutėlaičiai varžtai išorinėje puspriekabės dalyje.

  Patikrinus detaliau, paaiškėjo, kad dalis autofurgono krovininio skyriaus atitverta imitacine sienele, kuri dengė slėptuvę su 63 dėžėmis baltarusiškų kontrabandinių cigarečių.

  Iš viso buvo sulaikyta 31 778 pakelių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 110 tūkst. eurų.

  Sulaikyti ir abu Baltarusijos piliečiai, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vakar Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu abu Baltarusijos piliečiai buvo suimti mėnesiui.

  Tai jau septintas krovininis automobilis su stambia cigarečių kontrabanda, nuo metų pradžios sulaikytas muitinės pareigūnų. Šiemet, dar neįpusėjus vasariui, mūsų pareigūnai jau sulaikė daugiau nei 3 mln. pakelių rūkalų – tai beveik 40 proc. viso pernai sulaikytų cigarečių kiekio.

  Šiuo metu Baltarusijoje cigarečių (Fest, NZ Gold, Minsk) pakelis kainuoja apie 40 – 50 centų ( t. y. 1, 08– 1,28 baltarusiškų rublių už pakelį), kai Lietuvoje su privalomais sumokėti mokesčiais toks pakelis kainuoja apie 3,49 Eur. O juodojoje rinkoje tokios cigaretės pardavinėjamos maždaug po 1,4 eurų.

  Dar šia tema

  Lietuvoje kontrabandines cigaretes bandė inkriminuoti mirusiam tėvui
  Pasieniečiai iš Neries ištraukė 1000 pakelių baltarusiškų cigarečių
  Vyriausybė griežtins elektroninių cigarečių prieinamumą
  Tegai:
  Muitinė, Šalčininkai

  Svarbiausios temos