07:22 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pranešė Vilniaus savivaldybė, iš viso tokių dalijimosi daiktais stotelių sostinėje ar aplink ją jau 14

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Per vasario mėnesį sostinės "Dėk'ui" dalijimosi daiktais stotelių tinklą papildys dar keturios naujos stotelės, apie tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šiuose stotelėse vilniečiai gali palikti gerus, nebenaudojamus daiktus. Pirmosios dvi stotelės atidarytos Pilaitės prospekte ir Pramonės gatvėje, o vėliau šį mėnesį atsidarys dar dvi — Liepkalnio gatvėje ir Grikienių kaime (Vilniaus rajone).

  Iš viso tokių stotelių Vilniuje ar aplink jį jau 14.

  В столице открыты еще 4 остановки для обмена предметами
  © Photo : Vilnius
  Dalijimosi daiktais stotelėse kiekvienas daiktas laikomas tam tikrą laiką. Jei per jį niekas nesusidomi ir nepasiima, daiktas sutvarkomas kitais būdais – pašalinamas, arba panaudojamas kitaip.

  Pasak Vilniaus mero pavaduotojo Valdo Benkunsko, tai, kad Vilniaus regione yra 4 iš 14 "DĖK‘ui" stotelių rodo, kad gamtai draugiškas daiktų panaudojimas yra labai aktualus.

  "Akivaizdu, kad auga žmonių sąmoningumas ir supratimas, kad žiedinė, o ne linijinė ekonomika yra ateitis. Kitas svarbus aspektas — atsikratome sovietinės kaupimo ir sandėliavimo manijos, todėl mums nereikalingi daiktai gali gyventi naują gyvenimą naujuose namuose", — sakė Benkunskas.

  Pirmoji tokia stotelė atsidarė Pumpėnų g. 10 dar praėjusių metų birželį.

  Kaip praneša Vilniaus savivaldybėje, praėjusiais metais duris atvėrė 12 gerų daiktų dalijimosi stotelių, kur iš viso naujus savininkus surado net 2650 įvairių daiktų.

  В столице открыты еще 4 остановки для обмена предметами
  © Photo : Vilnius
  Norimus pasiimti daiktus gyventojai gali rezervuoti ir pasiimti nemokamai.

  Pasak "VAATC" direktoriaus Tomo Vaitkevičiaus, surenkamų ir išdalijamų daiktų kiekis rodo, kad gyventojai į vartojimą pradeda žiūrėti vis atsakingiau.

  "Atiduodami daiktus žmonės ne tik prisideda prie aplinkos saugojimo, aiškiai suprasdami vartotojiškumo padarinius, bet ir suteikia laimės žmonėms, kurie, tarkime, neišgali tų daiktų nusipirkti patys. Sėkmingai įgyvendinant šių stotelių plėtrą, norime pakviesti prie iniciatyvos prisidėti ir socialiai atsakingą verslą — tam, kad visi kartu kurtume gražesnį ir švaresnį Vilnių", – sakė jis.

  Dalijimosi stotelėse daiktai surenkami remiantis vienu svarbiausių kriterijų — jie turi būti dar tinkami naudoti. Norimus pasiimti daiktus gyventojai gali rezervuoti ir pasiimti nemokamai.

  Tikimasi, kad tokių stotelių tinklas sumažins ne vietoje paliekamų atliekų kiekius, pavyzdžiui, prie mišrių atliekų konteinerių ar pamiškėse. Taip pat tai padeda taupyti finansinius išteklius, mat daiktų tvarkymas tokiu būdu yra pigesnis nei išmetamų daiktų perdirbimas.

  Vilniaus regione numatyta įrengti net 23 stotelių "DĖK’UI" tinklą.

  Dar šia tema

  Europos Komisija įvertino koronaviruso įtaką pasaulio ekonomikai
  "Vilniaus vandenys" įdiegia išmanųjį vandentiekio tinklą
  Tegai:
  daiktai, seni daiktai, Vilnius

  Svarbiausios temos