11:50 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anot ministro, tikėtina, kad teks išplėsti dabartinę priežiūrą ir apsaugą nuo ligos, kad priemonės būtų taikomos ne tik oro uostuose, bet ir sienų kirtimo atvejais

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. Koronavirusas jau peržengė Europos Sąjungos sienas, todėl neatmetama, kad teks išplėsti apsaugos priemones, sakė Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  "Puikiai suprantame, kad judėjimo kelių ir būdų yra daug, Lietuva yra Šengeno erdvės šalis, atvykimo keliai ne tik oro uostai, ne tik laivai, kur nesudėtinga pastebėti, karantinuoti, yra automobilių keliai, tai labai realu, kad tas virusas gali atkeliaut į Lietuvą, mes ruošiamės, stebim. Kol kas stebim oro uostuose, bet tikrai neatmestina galimybė, kad teks tas priemones plėsti ir plačiau", — cituoja ministrą "Ekspress nedelia".

  Pasak jo, grėsmė yra reali, dėl to renkasi ES ministrai ruošiasi išplėsti kontrolės priemones, stebint judėjimą ne tik oro uostuose, bet ir tiesiog per sienas.

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.
  Žmonių, mirusių Kinijoje ir užkrėstų nauju koronavirusu, skaičius ketvirtadienį smarkiai išaugo, nes tarnybos pakeitė užkrėtimo atvejų skaičiavimo metodą.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius padidėjo iki 1 355, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius beveik pasiekė 60 tūkst.

  Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išreiškė norą padėti Kinijai kovoti su koronaviruso epidemija. Savo kolegai iš Kinijos Li Keqiang jis nusiuntė laišką, kuriame išreiškė solidarumą su Kinijos žmonėmis, medicinos darbuotojais ir tais, kurie bando kovoti su ligos plitimu.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Kinijoje nuo koronaviruso išgydyta trijų mėnesių mergaitė
  Mokslininkai išsiaiškino, kiek laiko koronavirusas gyvena ant daiktų
  Europos Komisija įvertino koronaviruso įtaką pasaulio ekonomikai
  Tegai:
  Aurelijus Veryga, Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos