12:02 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Draudžiamų pesticidų likučių nustatyta šalto spaudimo kokosų aliejuje, šilkmedžio sirupe, linų sėmenyse bei rapsų sėklų mėginiuose

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Per šių metų sausio mėnesį atlikus įvežamų ekologiškų produktų laboratorinę kontrolę nustatyti penki atvejai, kai į Lietuvos rinką bandyta pateikti ekologinės gamybos teisės aktų reikalavimų neatitinkančius maisto produktus, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  VMVT sprendimu iš viso realizuoti rinkoje uždrausta beveik 57 tonų nesaugios, pesticidų likučiais užterštos produkcijos.

  Draudžiamų pesticidų likučių nustatyta ekologiškame šalto spaudimo kokosų aliejuje iš Šri Lankos, turkiškos kilmės ekologiškame šilkmedžio sirupe ir ekologiškų linų sėmenyse, taip pat iš Rusijos vežtuose ekologiškų rapsų sėklų mėginiuose.

  Pažymėta, kad nesaugi produkcija Lietuvos rinkoje išplatinta nebuvo.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad vasario mėnesį Rusija neleido įvežti į Lietuvą 15 tonų šaldytos žuvies. "Rosselchoznadzor" duomenimis, partija į Taganrogo tašką atvyko sausio pabaigoje. Krovinys turėjo būti išsiųstas į Lietuvą, tačiau buvo nustatyta pažeidimų. Inspektoriai nustatė, kad veterinarijos pažymėjime nurodyta netiksli informacija apie paskirties šalį.

  Dar šia tema

  Prie sienos su Lenkija VSAT pareigūnai sulaikė du vogtus automobilius
  Šalčininkų rajone VSAT pareigūnas partrenkė vyrą
  Gydytojai įvardijo produktais, kurie gali padaryti žmogų laimingesnį

  Svarbiausios temos