15:25 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Net 100 tonų šių atliekų — tai netinkamos naudoti automobilių padangos, kurių miškuose ypač padaugėja per padangų keitimo sezonus — pavasarį ir rudenį

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Per praėjusius metus šalies miškuose surinkta net 700 tonų įvairių išmestų didelių gabaritų ir buitinių atliekų, pranešė Valstybinių miškų urėdija.

  Joms išvežti prireikė 300 sunkvežimių. Net 100 tonų šių atliekų — tai netinkamos naudoti automobilių padangos, kurių miškuose ypač padaugėja per padangų keitimo sezonus — pavasarį ir rudenį. Šis skaičius rodo, kad senų padangų pamiškėse atsikratė apie tris tūkstančius automobilių savininkų.

  Jeigu miškininkai nesurinktų išmestų padangų, jos miškuose gulėtų ilgai — bent 120 metų, kol suirtų. Suverstos padangos dūla ir išskiria sveikatai pavojingas chemines medžiagas.

  Ne mažiau rūpesčių kelia ir miškuose išverčiamos buitinės ir stambių gabaritų atliekos. Miško pakraščiuose, prie magistralinių kelių ir miestų teritorijose žmonės išmeta gausybę senos buitinės technikos — šaldytuvų, televizorių, taip pat buities rakandų, statybinių, automobilių atliekų, drabužių. Vien pernai VMU Kazlų Rūdos regioninio padalinio darbuotojai miškuose surinko apie 65 tonas įvairių atliekų, Nemenčinės — per 70 tonų, Trakų — 55 tonas, Švenčionėlių ir Šakių — po 60 tonų.

  Šiukšlės ES šalyse
  © Sputnik /
  Šiukšlės ES šalyse
  Tegai:
  miškas, atliekos

  Svarbiausios temos