18:04 2021 Balandžio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1986
 • RUB90.8921
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Režisierius Martynas Budraitis teigė, kad teatras negali rizikuoti darbuotojų sveikata, atsižvelgiant į viruso plitimo greitį ir mastą

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) paskelbė atšaukiantis mėnesio trukmės gastroles po Kiniją dėl koronaviruso epidemijos. Apie tai pranešė teatro spaudos tarnyba.

  Buvo manoma, kad LNDT trupė rodys spektaklį "Lokis", kurį režisavo Lukašas Tvarkovskis. Spektaklis turėjo vykti penkiuose Kinijos miestuose, kai kurie bilietai jau buvo išpirkti.

  "Sprendimas atšaukti gastroles buvo priimtas kartu su gastrolių organizatoriais Kinijoje", — sakoma pranešime.

  "Lokis" spektaklio gastrolės buvo koordinuojamas daugiau nei metus, Lietuvos nacionalinio dramos teatro komanda turėjo vykti į Kiniją balandžio pabaigoje ir grįžti gegužės pabaigoje.

  "Tai didelis turas. Kinams jau esame pristatę spektaklius "Didvyrių aikštė", "Katedra", "Tartiufas", "Chaosas", "Mūsų klasė", dabar norėjome parodyti visai kitokį sceninį darbą, tačiau, atsižvelgiant į koronaviruso plitimo greitį ir mastą, negalime rizikuoti savo darbuotojų sveikata", — sako Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis.

  Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

  Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

  Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius padidėjo iki 1 770, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 70 tūkst.

  Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronavirusas jau peržengė Europos Sąjungos sienas, todėl neatmetama, kad jis gali atkeliauti į Lietuvą. Ministras pažymėjo, jog grėsmė yra reali, todėl galbūt teks išplėsti apsaugos priemones.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas: kitąmet šalies ekonomika augs lėčiau
  Ekspertas papasakojo, kiek Kinijos ekonomika praranda dėl koronaviruso
  Tegai:
  Lietuva, Kinija, teatras, koronavirusas

  Svarbiausios temos