19:31 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Teismas vyrą pripažino kaltu dėl papirkimo ir iš pradžių skyrė jam 13 500 eurų baudą, tačiau kaltinamajam pripažinus savo kaltę, teismas baudą sumažino

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Lietuvos zoologijos sodo darbuotojas pripažintas kaltu dėl bandymo papirkti aplinkos ministro patarėją. Vilniaus miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs prokuroro pareiškimą, Lietuvos zoologijos sodo darbuotoją pripažino kaltu dėl papirkimo ir skyrė jam 13 500 eurų baudą, skelbia Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) spaudos tarnyba.

  Tačiau kaltinamasis pripažino savo kaltę ir teismas baudžiamuoju įsakymu baudą sumažino trečdaliu iki 9 000 eurų.

  Ikiteisminis tyrimas dėl galimo papirkimo buvo pradėtas STT gavus aplinkos ministro patarėjos pranešimą. Tyrimo duomenimis, Zoologijos sodo darbuotojas P. B., kurio pareigos prilyginamos valstybės tarnautojui, per kelis kartus pasiūlė 8 000 eurų vertės kyšį aplinkos ministro patarėjai ir dalį kyšio davė. Neteisėtu atlygiu buvo siekiama patarėjos palankumo rengiant Zoologijos sodo pašarų pirkimo, nurašymo ir inventorizacijos dokumentų patikrinimo išvadą.

  P. B. taip pat siekė papirkti aplinkos ministro patarėją už pageidaujamą jos neteisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, kad ji, kaip Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos atstovė, sudarytų sąlygas vienai statybos įmonei tęsti darbus Lietuvos zoologijos sode ir apie galimus statybos darbų pažeidimus neperduotų informacijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai.

  Kaltinamasis sutiko sumokėti teismo jam skirtą baudą.

  Dar šia tema

  Rusijos pilietis prisidarė rimtų nemalonumų dėl vos kelių pakelių cigarečių
  Lietuva pagerino rodiklius pasauliniame kovos su korupcija reitinge
  Tegai:
  kyšininkavimas, kyšis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), zoologijos sodas

  Svarbiausios temos