02:19 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  "LIDL" parduotuvių lentynose neliko trijų rūšių plastikinių pirkinių maišelių, o pirkėjai raginami vietoj jų rinktis popierinius arba daugkartinius maišelius

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. "LIDL Lietuva" pirmasis iš didžiųjų šalies prekybos tinklų šiandien paskelbė, kad atsisako vienkartinių plastikinių pirkinių maišelių, praneša Aplinkos ministerija.

  BurgerFest 2019, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Ministras Kęstutis Mažeika tai pavadino sektinu pavyzdžiu kitiems prekybos tinklams.

  Pasak ministro, norint įgyvendinti ambicingus žiedinės ekonomikos tikslus, labai sumažinti vienkartinių plastikinių gaminių vartojimą, itin svarbu, kad įsitrauktų visi — nuo kiekvieno gyventojo iki valstybės, mokslo institucijų, verslo, o ypač prekybos sektoriaus.

  Šalyje per metus susidaro apie 100 tūkst. tonų plastiko atliekų. Ir jų kiekiai, gerėjant ekonominei padėčiai, auga. Pažymėtina, kad daugiau kaip 60 proc. šių atliekų — tai pakuotės, maišeliai ir kitos pakavimo priemonės.

  "LIDL" parduotuvių lentynose neliko trijų rūšių plastikinių pirkinių maišelių, o pirkėjai raginami vietoj jų rinktis popierinius arba daugkartinius maišelius. Jeigu šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti prekybos tinklai, tai padės formuoti gyventojų įprotį naudotis daugkartiniais maišeliais.

  Dar šia tema

  Vilniuje iškilmingai atidaryta nauja požeminė perėja netoli "Lidl"
  Tegai:
  plastikas, Lidl Lietuva

  Svarbiausios temos