00:21 2020 Balandžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.0871
 • RUB82.1046
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Lietuvos bankas bendrovei "Contabilita" panaikino licenciją už tai, kad ji teikė paslaugas, kurioms neturėjo leidimo

  VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Lietuvos bankas už šiurkščius ir sisteminius įstatymų pažeidimus panaikino mokėjimo įstaigos UAB "Contabilita" licenciją, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

  Įstaiga nebegali teikti mokėjimo paslaugų ir privalo grąžinti klientams pinigus.  

  Lietuvos bankas 2015 metų gruodžio viduryje UAB "Contabilita" suteikė mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją, leidusią jai Lietuvoje teikti pinigų perlaidos paslaugas. 2019 metų rudenį, kilus įtarimams, kad įstaiga siūlo paslaugas, galimai neatitinkančias turimos licencijos, Lietuvos banko Priežiūros tarnyba kreipėsi į ją prašydama pateikti detalią informaciją apie vykdomą veiklą.

  Paaiškėjo, kad bendrovė nuo 2018 metų rugsėjo klientams atidarydavo mokėjimo sąskaitas, į kurias priimdavo lėšas be konkretaus mokėjimo nurodymo ir šios lėšos sąskaitose buvo laikomos neribotą laiką. Tokių paslaugų teikti įstaiga neturėjo teisės. Bendrovė taip pat klaidino klientus viešai nurodydama, kad yra elektroninių pinigų įstaiga, nors turėjo tik mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją.

  Be to, turėdama leidimą paslaugas teikti tik Lietuvoje, bendrovė teikė jas ir kitose Europos Sąjungos valstybėse.  Taip bendrovė pažeidė Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų bei Mokėjimo įstaigų įstatymus.

  Įvertinęs visas aplinkybes, Lietuvos bankas panaikino UAB "Contabilita" mokėjimo įstaigos ribotos veiklos licenciją. Tai reiškia, kad bendrovė nebeturi teisės teikti mokėjimo paslaugų, išskyrus atvejus, kai būtina atsiskaityti su esamais klientais. Ji privalo pašalinti klaidinančią informaciją apie tai, kad yra elektroninių pinigų įstaiga, viešai ir plačiai informuoti klientus apie panaikintą licenciją ir paskelbti, kaip grąžins lėšas klientams.

  Dar šia tema

  FT papasakojo apie "riziką Lietuvos saugumui" dėl fintech įmonių
  Generalinė prokuratūra baigė Ūkio banko bylos tyrimą
  LB prognozuoja šalies ekonomikos augimo sulėtėjimą
  Tegai:
  mokėjimo paslaugos, Lietuvos bankas, Lietuva

  Svarbiausios temos