15:20 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Iš baltymų hidrolizatų pagaminti kūdikių mišiniai sumažina alergijos riziką, todėl VMVT mano, kad būtina ant pakuotės nurodyti jų turinį

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Lietuvoje gamintojai buvo įpareigoti pranešti apie baltymų hidrolizatų arba kitas medžiagas, įdėtas į maitinimo kūdikių mišinius, nenurodytus Europos Komisijos Reglamente (ES), pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Mokslinių tyrimų duomenimis, iš baltymų hidrolizatų pagaminti kūdikių mišiniai sumažina trumpalaikių ir ilgalaikių alergijos klinikinių požymių reiškimosi riziką krūtimi nemaitintiems riziką patiriantiems kūdikiams.

  Europos Komisija priėmė sprendimą šią produktų grupę papildomai įtraukti į notifikuojamųjų sąrašą, siekdama užtikrinti efektyvią jų kontrolę rinkoje ir sukaupti daugiau duomenų tolesniems moksliniams tyrimams apie jautriai vartotojų grupei — kūdikių maitinimui — skirtus naujus maisto produktus ir inovatyvias medžiagas.

  Anksčiau notifikuoti buvo privaloma tik pradinio maitinimo kūdikių mišinius ir specialios medicininės paskirties maisto produktus.

  Europos Komisijos Reglamentas (ES) įsigaliojo 2016 metais, tačiau tam, kad maisto tvarkymo subjektai turėtų pakankamai laiko pasiruošti jo įgyvendinimui, Reglamento taikymas buvo atidėtas iki šių metų vasario 22 dienos.

  Dar šia tema

  Vilniaus darželiuose keisis mokėjimo už maistą tvarka
  Lietuvoje kas antras vaikas šeimoje susiduria su alkoholio problema
  Tegai:
  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), vaikai, Lietuva

  Svarbiausios temos