18:21 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Naujo tipo koronavirusas gali įgyti lėtinę ligos formą ir egzistuoti kaip epidemiologinis gripas dėl didelio užkrečiamumo ir tokio stipraus patogeniškumo

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Naujo tipo koronavirusas COVID-2019, paplitęs Kinijoje, laikui bėgant gali įgyti lėtinę ligos formą ir egzistuoti kaip epidemiologinis gripas, mano Kinijos inžinerijos mokslų akademijos viceprezidentas, sunkių kvėpavimo takų ligų ekspertas Vanas Čenis.

  "Dėl to, kad SARS užkrečiamumas ir pobūdis buvo labai stiprūs, šis virusas turi tokią savybę (staiga atsirasti ir netikėtai išnykti — Sputnik). Tokio didelio užkrečiamumo ir tokio stipraus patogeniškumo virusas negali lengvai egzistuoti ir toliau būti perduodamas tarp žmonių. Jei virusas užmuša organizmą, kuriame jis gyvena, jo paties nebėra. O jei kalbėtume apie tokį virusą, kaip naujo tipo koronavirusas, jis gali įgyti lėtinę formą ir ilgą laiką egzistuoti kaip epidemiologinis gripas", — pasakė Vanas Čenis Kinijos Centrinės televizijos eteryje.

  Jis pabrėžė, kad tokia tikimybė yra absoliučiai reali ir visi turėtų būti pasirengę šiai ligai.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

  Ekspertas papasakojo apie koronaviruso priklausomybę nuo orų >>

  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.

  Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršijo 75,4 tūkst. žmonių, daugiau nei du tūkstančiai žmonių mirė, daugiau nei 18 tūkstančių žmonių pasveiko. Už Kinijos ribų 25 šalyse nustatyta daugiau nei 800 COVID-2019 užkrėtimo atvejų, iš kurių trys baigėsi mirtini.

  Anksčiau Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad koronavirusas jau peržengė Europos Sąjungos sienas, todėl neatmetama, kad jis gali atkeliauti į Lietuvą. Ministras pažymėjo, jog grėsmė yra reali, todėl galbūt teks išplėsti apsaugos priemones.

  Virusas perduodamas ore esančiais lašeliais iš vieno ar dviejų metrų atstumo, liečiant — nešvariomis rankomis liečiant akis, taip pat per aerozolį uždaroje erdvėje didelės aerozolio koncentracijos sąlygomis.

  Pagrindiniai ligos simptomai yra sausas kosulys, dusulys iki kvėpavimo nepakankamumo, karščiavimas, silpnumas. Tačiau kai kuriais atvejais liga praeina be plaučių uždegimo, ją lydi tik retas sausas kosulys ir neaukšta temperatūra, tačiau net ir turėdamas lengvus simptomus, sergantysis gali užkrėsti kitus.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Koronaviruso epicentras: Kinijos miestas, nuo kurio viskas prasidėjo
  Žiniasklaida pranešė, kad dėl koronaviruso Kinijoje sumažėjo išmetamo CO2 kiekis
  Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukė gastroles Kinijoje dėl koronaviruso
  Kuveito tinklaraštininkė prašo 3,2 mlrd dolerių už koronaviruso gydymo metodą
  Kinija atskleidė, kada bus bandomos vakcinos nuo koronaviruso
  Uhano gydytojai parodė veidus po kaukių nešiojimo — šokiruojančios nuotraukos
  Tegai:
  liga, koronavirusas

  Svarbiausios temos