11:38 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Patikrinimo metu VšĮ "Klajūnas" buvo nustatyta nemažai pažeidimų, be to, įstaiga nevedė privalomos dokumentacijos ir gyvūnų apskaitos

  VILNIUS, vasario 21 — Sputnik. Dėl užfiksuotų gyvūnų gerovės ir sveikatingumo pažeidimų buvo apribota Ukmergėje veikiančios VšĮ "Klajūnas" veikla, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

  Veterinarijos inspektoriai patikrinimą atliko gavę pranešimą apie galimus gyvūnų gerovės pažeidimus. Patikrinimo metu nustatyta, kad gyvūnų globos veikla šioje įstaigoje vykdyta atmestinai — nevesta privaloma dokumentacija ir gyvūnų apskaita, todėl neužtikrintas gyvūnų atsekamumas, nepateikta jų dovanojimo sutarčių.

  Patikrinimo metu "Klajūnas" faktiškai globojamų gyvūnų buvo mažiau, nei įstaiga nurodė Gyvūnų augintinių registre. Pasigesta 110 gyvūnų, apie jų buvimo vietą globos organizacijos atstovai negalėjo paaiškinti.

  Be to, šioje gyvūnų globos vietoje inspektoriai rado nemažai gyvūnams augintiniams skirtų pašarų su pasibaigusiu galiojimo terminu, neaišku, ar šiais pašarais globojami gyvūnai nebuvo šeriami.

  Gyvūnų globėjas neturėjo jokio veterinarinės paskirties biocido, skirto patalpų ir voljerų, kuriuose laikomi gyvūnai, dezinfekavimui. Iš pateiktų dokumentų nebuvo galima nustatyti, ar visi globojami gyvūnai privalomai vakcinuoti nuo pasiutligės.

  Įmonė įpareigota pašalinti nustatytus pažeidimus, o atsakingam įstaigos asmeniui bus skirta administracinė nuobauda. Kol kas įstaigai uždrausta priimti globai naujus gyvūnus.

  Dar šia tema

  Rusijoje bus įvesta "pensija" cirko gyvūnams
  Koronavirusas ir ne tik. Kokiomis ligomis žmonės užsikrečia nuo gyvūnų
  "Grinda" gerina gyvenimo sąlygas Vilniaus beglobiams gyvūnams
  Tegai:
  Ukmergė

  Svarbiausios temos