07:35 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Sostinėje pavasario sutiktuvių šventė vyks kitą savaitę, šia proga mieste vyks daug įdomių linksmybių, o Lukiškių aikštėje vyks Užgavėnių mugė

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Vasario 25 dieną atėjusieji į šventę su tautiniais Užgavėnių tautos kostiumais ar su kaukėmis galės nemokamai pačiuožinėti Lukiškių aikštėje esančioje čiuožykloje, informuoja Vilniaus etninės kultūros centras.

  "Vasario 25 dieną, po savavališkų atostogų Šiaurės ašigalyje, pasitiksime ledinę ledi Morę ir, remiantis Užgavėnių tautos baudžiamuoju kodeksu, spręsime tolimesnį jos likimą — nagrinėsime už gėdingą ir niekšišką išdavystę bei aplaidumą darbe jai iškeltą bylą", — kviečia miestiečius centras.

  "Teismo" dalyviams ir žiūrovams užsigavėti veiks mugė, skirta išalkusiems bei ištroškusiems ir norintiems savo namus ar save papuošti tautodailininkų dirbiniais.


  Užgavėnių mugė Lukiškių aikštėje veiks nuo 11:00. Morės teismas ir smagūs Užgavėnių šokiai, dainos, padūkimai kartu su "Ratilio" ir "Jorės" ansamblių persirengėliais bei Lašininiu ir Kanapiniu — nuo 18:00. O kaip ledinę ledi Morę teismo posėdžiui ruoš ledinių kūnų plastikos chirurgai, galėsite stebėti nuo 11:00.

  Šiemet šventė švenčiama vasario 25 dieną. Tradiciškai Užgavėnių šventė Lietuvoje yra žavi liaudiško humoro grožiu ir kūrybingumu. Tradiciškai šventės metu į gatves išeina persirengėliai. Persirengėliai vaizduoja tiek žmones, tiek mitines būtybes, gyvulius, paukščius. Ypač populiarūs personažai "čigonai", "velniai", "raganos", "giltinės", "ožiai".

  Užgavėnės: kokiais blynais palepinti šeimą >>

  Žiemos simbolis Morė — didelė moters iškamša, būtinai sudeginama šventės pabaigoje tam, kad vėliau atgimtų, o kartu su ja atsikratoma ir susikaupusio blogio, žiemos speigų, manoma, kad greičiau sužaliuos augmenija. Be to, sakoma, jog kartu su More sudega ir žmonių ydos, nuodėmės.

  Užgavėnių šventė Trakuose ir Kaune
  © Sputnik
  Užgavėnių šventė Trakuose ir Kaune
  Tegai:
  Užgavėnės, Vilnius

  Svarbiausios temos