19:56 2021 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Siūloma iš dalies pakeisti įstatymą, draudžiantį ilgą laiką palikti neregistruotas transporto priemones be galiojančios techninės apžiūros bendrojo naudojimo vietose

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Mykolas Majauskas siūlo konfiskuoti ilgai be priežiūros viešosiose vietose paliktas transporto priemones.

  Politikas teikia įstatymų pataisas, įtvirtinančias draudimą bendrojo naudojimo vietose laikyti neregistruotas, galiojančios techninės apžiūros neturinčias transporto priemones ir numatančias draudimą už teisės akto nepaisymą.

  Jis siūlo pakoreguoti galiojančią tvarką, kad tokio automobilio laikymas bendrojo naudojimo vietose iš pradžių užtrauktų įspėjimą, atlikus nusižengimą pakartotinai — piniginę baudą su galimybe transporto priemonę konfiskuoti, o padarius tą patį nusižengimą trečią kartą — piniginę baudą kartu skiriant privalomą transporto priemonės konfiskavimą.

  "Daugiabučių kiemai, gatvės, stovėjimo aikštelės ir kitos bendro naudojimo vietos dūsta nuo neeksploatuojamų, dalyvavimui viešajame eisme netinkamų automobilių. Šie automobiliai be priežiūros paliekami metų metus ir nepelnytai užima ir taip trūkstamas automobilių statymo vietas", — teigia Majauskas.

  Jis pabrėžė, kad pareigūnų duomenimis, tokių transporto priemonių kiemuose kartais būna net iki 20 proc. Iš gyventojų gaunamų skundų dėl tokių automobilių Vilniaus savivaldybė per metus gauna apie 2000, Kauno — apie 600, ir šis skaičius sparčiai auga.

  Pagal dabar galiojančius teisės aktus, neeksploatuojamos transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukią administracinę atsakomybę, tačiau nei neeksploatuojamos transporto priemonės, nei bendrojo naudojimo vietų sąvokos nėra aiškiai apibrėžtos, taip paliekant daug vietos interpretacijoms.

  Majauskas tvirtina, kad priėmus pataisas, būtų aiškiai įtvirtinta, kad administracinė atsakomybė gresia tiek už sudegusių, išardytų ar turinčių kitų akivaizdžių defektų, tiek už neregistruotų ar be techninės apžiūros transporto priemonių laikymą keliuose, stovėjimo aikštelėse, kiemuose ir kitose panašiose bendro naudojimo vietose.

  Dar šia tema

  Lietuvoje auga naudotų automobilių rinka
  Policija sulaikė 85 automobilius, kuriuos ketinta išvežti į Tadžikistaną
  Paskelbtas populiariausių automobilių markių Lietuvoje sąrašas
  Tegai:
  Mykolas Majauskas, transporto priemonė, automobilis, Seimas

  Svarbiausios temos