17:13 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai rodo nuosekliai mažėjančią gyventojų toleranciją vairavimui išgėrus

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Penktadalis šalies vairuotojų išvis nevartoja alkoholio, o dar trys penktadaliai paragavę mažiausią svaigiųjų gėrimų kiekį niekada nesėda už vairo, rašoma draudimo bendrovės BTA pranešime.

  Eismo ekspertų teigimu, tokie visuomenės nuomonės tyrimo rezultatai rodo nuosekliai mažėjančią gyventojų toleranciją vairavimui išgėrus. 

  "5,5 proc. vairuotojų teigia per praėjusius metus bent kartą sėdę už vairo paragavę alkoholinių gėrimų, o dar dešimtadalis prisipažino turėję tokių atvejų savo ankstesnėje biografijoje, tačiau jau daugiau nei metus taip nesielgiantys. Neabejoju, kad tokį tyrimą atlikus prieš 10-15 metų, alkoholį ir vairavimą derinančių asmenų skaičiai būtų buvę kur kas didesni", — sako tyrimą inicijavusios draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis. 

  Džiugina tai, kad mažiausią toleranciją alkoholio vartojimui išreiškė jaunesnio amžiaus vairuotojai. 

  Sausio mėnesį BTA užsakymu bendrovės "Spinter tyrimai" atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad 21 proc. Lietuvos vairuotojų išvis nevartoja alkoholinių gėrimų. Daugiausia abstinentų yra tarp vairuojančių moterų — 24 proc., ir 26–35 m. amžiaus grupėje — 27 procentai. 

  60 proc. vairuotojų įvardijo nesantys abstinentai, tačiau teigė niekada nevairavę po alkoholio vartojimo. Daugiausia taip teigiančių buvo 18–25 m. amžiaus vairuotojų grupėje — 67 procentai. 

  Tuo tarpu 10 proc. vairuojančių asmenų prisipažino praeityje vairavę būdami išgėrę ar bent paragavę alkoholio, tačiau jau daugiau nei metus taip nesielgiantys. Daugiausia tokių buvo tarp vyrų — 15 proc., taip pat 56 m. ir vyresnių gyventojų grupėje — 13 procentų. 

  5,5 proc. vairuotojų teigė ir dabar bent kartą per metus ar dažniau sėdantys už vairo "su kvapeliu". Dažniau taip elgiasi gaunantys aukščiausias pajamas — 10 proc., ir didmiesčių gyventojai — 8,3 procento. 

  Be to, draudimo ekspertas primena, kad neblaiviam vairuotojui sukėlus avariją, iš jo bus pareikalauta atlyginti nuostolius, o pagal Kasko draudimą išmokos jis apskritai negali tikėtis. 

  Europos transporto saugumo taryba skelbia, kad 2018 metais ES keliuose būtų pavykę išsaugoti mažiausiai 5000 gyvybių, jei visi vairuotojai būtų buvę blaivūs. Šios institucijos duomenimis, 25 proc. žūčių ES keliuose yra susiję su alkoholio vartojimu. 

  Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą
  © Sputnik /
  Kaip alkoholis veikia žmogaus organizmą

  Dar šia tema

  Narkologė: sveikos gyvensenos mada sumažino alkoholizmu sergančių pacientų skaičių
  "Alkoholikų ir parazitų traukos magnetas". Lietuvoje pradėjo valyti armiją
  "Šampanas — ne alkoholis": žurnalistai užklupo išgėrusį Seime Kirkilą
  Tegai:
  vairavimas išgėrus

  Svarbiausios temos