16:54 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Šiaurės Italijoje užfiksuotas koronaviruso protrūkis, todėl Lietuvos užsienio reikalų ministerija paskelbė rekomendacijas dėl kelionių į Italiją

  VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM), atsižvelgdama į šiaurės Italijoje užfiksuotą koronaviruso protrūkį, paragino sekti naujausius pranešimus apie viruso 2019-nCoV plitimą prieš nusprendžiant vykti į Italiją.

  Koronaviruso tyrimai
  © Sputnik / Илья Наймушин

  Nuo 2020 metų vasario 20 dienos šiaurės Italijoje užfiksuotas koronaviruso protrūkis Lombardijos ir Veneto regionuose. Apie tai pranešė Lietuvos ambasada Italijoje savo Facebook paskyroje.

  Pažymima, kad Italijos Vyriausybė ėmėsi griežtų priemonių apriboti viruso plitimą. Dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso laikinai draudžiama vykti į šias savivaldybes ir išvykti iš jų: Lombardijoje: Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano; Venete: Vo’ Euganeo, Mira.

  Vasario 24 dieną Lombardijos regiono prezidentas Attilio Fontana parengė potvarkį dėl apribojimų visoje Lombardijoje, kuris galios iki kito potvarkio paskelbimo.

  Potvarkyje numatytos tokios priemonės kovai su koronavirusu:

  • 1) sustabdyti bet kokio pobūdžio renginius ar iniciatyvas, bet kokio pobūdžio susitikimus viešose ar privačiose vietose, įskaitant kultūrinio, rekreacinio, sportinio ir religinio pobūdžio renginius;
  • 2) nutraukti visų lygių švietimo ir ugdymo paslaugų teikimą, įskaitant kursų, išskyrus specializuotus sveikatos specialybių kursus, taip pat išskyrus nuotolinio mokymo veiklą;
  • 3) sustabdyti muziejų ir kitų kultūros institucijų viešąją veiklą.

  Pabrėžiama, kad šiuo metu judėjimas Šengeno erdve nėra ribojamas, tad esantiems šalyje rekomenduojama stebėti situaciją.

  Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos ir Italijos Respublikos sveikatos ministerijos rekomendacijomis siūloma imtis šių saugumo priemonių:

  • dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu arba dezinfekuojančiu skysčiu;
  • vengti liesti akis, nosį, burną nenusiplovus rankų;
  • palaikyti bent 1 metro atstumą nuo kitų asmenų, ypač turinčių kvėpavimo takų infekcijų;
  • prisidengti burną ir nosį servetėle (ne ranka) kosint ir čiaudint;
  • pasijutus blogai likti namuose, išskyrus atvejus, kai reikalinga medikų pagalba, vengti kontakto su aplinkiniais, pablogėjus sveikatai, ypač pajutus kvėpavimo sutrikimus, rekomenduojama skambinti skubios pagalbos telefonu 112 arba 1500;
  • nevartoti antivirusinių vaistų ar antibiotikų, nebent būtų paskirta gydytojo;
  • nekeliauti sergant.

  Atsižvelgiant į tai, kad situacija keičiasi labai sparčiai, sunku iš anksto nuspėti galimą viruso plitimo kryptį ir mastą, patartina sekti naujausius pranešimus apie viruso 2019-nCoV plitimą prieš nusprendžiant vykti į Italiją.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)

  Dar šia tema

  Naujas koronavirusas gali tapti lėtine liga, mano ekspertas
  Žiniasklaida: Kinija užfiksavo pakartotinį užsikrėtimo koronavirusu atvejį
  Italijoje užfiksuota antra mirtis nuo koronaviruso
  Mokslininkai sužinojo, kaip koronavirusas pateko į Uhano rinką
  Tegai:
  kelionės, Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Lietuva, Italija, koronavirusas

  Svarbiausios temos