19:46 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Uniformuoti karininkai atvykėliams matavo temperatūrą ir apžiūrėjo keliautojus dėl ligos simptomų

  VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Kauno oro uoste, kur lėktuvas nusileido iš Italijos, keleivius pasitiko specialistai su apsauginiais kostiumais, praneša Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Vytauto Didžiojo šaulių 2-oji rinktinė su apsauginiais kostiumais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) įgaliojimu buvo nukreipta į oro uostą. Centras nurodė skyriui patikrinti bendrą keleivių sveikatos būklę ir nustatyti koronaviruso simptomus.

  Buvo tikrinami visi atvykėliai iš Venecijos, Lombardijos, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos. Keleiviams matavo temperatūrą ir ištyrė, ar nėra koronaviruso simptomų.

  Per dvi savaites NVSC susisieks su tirtais žmonėmis ir stebės jų sveikatos būklę.

  Visi keliautojai, buvę Kinijoje, taip pat minėtuose Šiaurės Italijos regionuose per pastarąsias dvi savaites, taip pat buvo paprašyti registruotis užpildžius formą Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre ir vengti kontaktų su kitais dvi savaites.

  Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

  Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršijo 75 tūkst. žmonių, 2236 mirė, daugiau kaip 18 tūkstančių išgydyta. Už kontinentinės Kinijos ribų 26 šalyse užfiksuota daugiau nei tūkstantis užkrėtimo atvejų.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1932)

  Dar šia tema

  Lietuvos URM pataria susilaikyti nuo kelionių į Italiją dėl koronaviruso protrūkio
  Lietuvoje pasiūlyta paskelbti ekstremalią situaciją dėl koronaviruso
  Tegai:
  Italija, koronavirusas, Kauno oro uostas

  Svarbiausios temos