14:09 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (828)

  Koronaviruso protrūkis šiuose regionuose yra nenugalimos jėgos aplinkybė, todėl keliautojai gali tai padaryti nemokėdami už sutarties nutraukimą

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pranešė, kad turistai, planuojantys kelionę į Kiniją ar šiaurės Italiją, gali reikalauti pinigų grąžinimo nemokant už sutarties nutraukimą.

  Dėl koronaviruso plitimo daugelis kelionių buvo atšauktos. Remiantis Civiliniu kodeksu, turistas gali bet kuriuo metu iki organizuotos turistinės kelionės pradžios nutraukti kelionės sutartį sumokėjęs tinkamą ir pagrįstą sutarties nutraukimo mokestį.

  Turistas turi teisę nemokėti sutarties nutraukimo mokesčio, jeigu kelionės tikslo vietoje ar visiškai greta atsiranda nenugalimos jėgos aplinkybių, dėl kurių gali tapti neįmanoma vykdyti kelionę ar nuvežti turistus į kelionės tikslo vietą. Tokiu atveju turistas turi teisę reikalauti, kad jam būtų grąžinti už kelionę sumokėti pinigai, tačiau jam nesuteikiama teisė papildomai gauti žalos atlyginimą.

  Koronaviruso protrūkis yra toks veiksnys. Šiuo atžvilgiu VVTAT informuoja turistus, kad jie gali paprašyti kelionių organizatorių nutraukti sutartį ir susigrąžinti pinigus, sumokėtus už kelionę į Kiniją ar atitinkamas šiaurės Italijos savivaldybes, nemokant už sutarties nutraukimą.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.

  Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršijo 77 tūkst. žmonių, 2592 žmonės mirė, daugiau nei 24,7 tūkstančio žmonių pasveiko. Už Kinijos ribų 28 šalyse nustatyta daugiau nei 1769 COVID-2019 užkrėtimo atvejų, iš kurių 17 baigėsi mirtimi.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (828)

  Dar šia tema

  Kauno oro uoste tikrinami keleiviai iš Italijos dėl koronaviruso simptomų
  Trampas įvertino koronaviruso situaciją JAV
  JAV balandžio mėnesį pradės vakcinų nuo koronaviruso tyrimus
  Tegai:
  koronavirusas, kelionės, Italija, Kinija

  Svarbiausios temos