18:10 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Medalis buvo įsteigtas specialiu Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakymu. Ceremonija vyko ambasadoje

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas įteikė jubiliejinį medalį "75 pergalės metai Didžiajame Tėvynės kare 1941–1945" karo veteranams, buvusiems nacių koncentracijos stovyklų kaliniams ir apgulto Leningrado gyventojams, praneša ambasados spaudos tarnyba.

  Medalį įsteigė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Udalcovas juos įteikė per draugišką susitikimą, surengtą Tėvynės gynėjo dienos proga. Anksčiau buvo pažymėta, kad prieš Pergalės dieną šį apdovanojimą Lietuvoje gaus 1294 karo veteranai.

  Ambasada taip pat pažymėjo, kad įvyko veteranų ir ambasadoriaus pokalbis apie karo metų įvykius ir artėjančius įvykius, susijusius su 75-osiomis pergalės prieš nacių okupantus metinėmis.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Tėvynės gynėjo dienos proga Vilniuje, Antakalnio kapinėse, įvyko vainikų padėjimo prie memorialo Sovietų kariams ceremonija. Ši šventė Lietuvoje nešvenčiama po valstybės pasitraukimo iš TSRS.

  Nepaisant valdžios sprendimų, tarp rusakalbių gyventojų buvo išsaugota tradicija minėti šią šventę, todėl kiekvienais metais žmonės ateina į Antakalnio kapines sovietų karių atminimo pagerbti.

  Dar šia tema

  Drąsos atminimui: akcija Lietuvoje Tėvynės gynėjo dienos proga
  Tėvynės gynėjo dienos proga Vilniuje pagerbtas sovietų karių atminimas
  Tegai:
  Rusija, Aleksandras Udalcovas, veteranai, Didysis Tėvynės karas

  Svarbiausios temos