02:07 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (717)

  Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas patvirtino, kad Saulius Skvernelis atostogavo šalyje, kur yra patvirtintų koronaviruso atvejų

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tikino, kad premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga grįžta į Lietuvą trečiadienį ir rytoj jau vadovaus Ekstremalių situacijų komisijos posėdžiui, sakoma Vyriausybės komentare žiniasklaidai dėl ekstremalios situacijos paskelbimo.

  Be to, pasak Malinausko, ketvirtadienį bus sukurtas informacijos centras, atsakysiantis į visus klausimus apie koronavirusą. Šiai grupei vadovaus pats premjero patarėjas Malinauskas. 

  "Tikrai nenorime, kad būtų spekuliacijų. Jų yra daug", — teigė jis.

  Pasak premjero patarėjo, tokių pavyzdžių, kai net politikai skleidžia netikrą informaciją, pilna pasaulyje, ir jis ragino politikus susilaikyti nuo panikos kurstymo. 

  Malinauskas patvirtino, kad Saulius Skvernelis atostogavo šalyje, kur yra patvirtintų koronaviruso atvejų. 

  Vilniaus gatvės, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Šiandien Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso plitimo grėsmės.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ligos protrūkį pripažino tarptautinio lygio ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-2019.

  Žmonių, užsikrėtusių žemyninėje Kinijoje, skaičius jau viršijo 77 tūkst. žmonių, 2592 žmonės mirė, daugiau nei 24,7 tūkstančio žmonių pasveiko. Už Kinijos ribų 28 šalyse nustatyta daugiau nei 1769 COVID-2019 užkrėtimo atvejų, iš kurių 17 baigėsi mirtimi.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (717)

  Dar šia tema

  JAV balandžio mėnesį pradės vakcinų nuo koronaviruso tyrimus
  Įvardytos Europos šalys, į kurias iš Italijos prasiskverbė naujasis koronavirusas
  Ekspertas: labiausiai ES dėl koronaviruso gali nukentėti Baltijos šalys
  Tegai:
  koronavirusas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos