23:39 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Tokiu būdu ministerijos vadovas išreiškė solidarumą su valstybiniu Aušvico-Birkenau muziejumi Lenkijoje

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino "Amazon" atsisakyti "visų antisemitinių nacių knygų".

  Tokiu būdu ministras išreiškė solidarumą su valstybiniu Aušvico-Birkenau muziejumi Lenkijoje, kuris pasipiktino nacių knygų pardavimu, taip pat naujo serialo "Hunters" epizodu. Jame pasakojama apie slaptą visuomenės pogrindinį karą su išgyvenusiais naciais JAV 1970-aisiais. Serialą galima rasti "Amazon Prime Video".

  Muziejus piktinasi istorijos iškraipymu. Serialo epizode buvo parodyta "žmogaus šachmatų" žaidimo scena, kurioje vietoje figūrų buvo kaliniai. Jei figūrą "suvalgydavo" — žmogus buvo nužudomas. Muziejus savo Twitter paskyroje šią sceną pavadino "pavojingu kvailumu ir karikatūra".

  Be to, muziejus sukritikavo "Amazon" už antisemitinių knygų pardavimą, rašo "The Guardian". Jis pareikalavo, kad iš prekybos būtų išimtos Julijaus Štreicherio knygos.

  "Niekada neturėtume pamiršti, kad tokie "nepageidaujami" darbai sukėlė Šoa katastrofą. Holokausto aukų įžeidimas nėra žodžio laisvė", — rašė Linkevičius savo Twitter paskyroje.

  Lietuvos požiūris į Holokaustą

  Antrojo pasaulinio karo metu Lietuvoje praktiškai buvo sunaikinta vietinė žydų bendruomenė, kuri buvo laikoma viena didžiausių Europoje. Žuvo apie 220 tūkst. žmonių.

  Žydų tautos naikinimo procese dalyvavo ir lietuviai, kurie bendradarbiavo su naciais. Kai kurie nacių kolaborantai vėliau tapo "nacionaliniais didvyriais".

  Lietuva kritikuojama dėl tokio požiūrio į istoriją ne tik šalies viduje, bet ir užsienyje.

  Interviu Sputnik Lietuva politologas, istorijos mokslų kandidatas Michailas Smolinas pažymėjo, kad šalies valdžia bando atsikratyti tam tikros kaltės už daugybę lietuvių, padėjusių vokiečių budeliams.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva naudoja "trafaretus" kalbėdama apie Holokaustą
  Europos rabinų tarybos vadovas įspėjo Ukrainą ir Lenkiją dėl Lietuvos klaidų
  Lenkijos URM paskelbė apie pergalę "istoriniame ginče" su Rusija
  Tegai:
  Amazon, muziejus, Aušvicas, Holokaustas, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos