08:07 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Anksčiau Saulius Skvernelis savo laiške Kinijos premjerui pabrėžė, kad Lietuva kartu su savo partnerėmis tarptautinėmis organizacijomis pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Ministrų kabinetas pritarė humanitarinės pagalbos — 100 tūkst. eurų — skyrimui su šia epidemija kovojančiai Kinijai, apie tai praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Pinigai bus pervedami Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės rezervo.

  Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo laiške Kinijos premjerui Li Kečiangui (Li Keqiang) pabrėžė, kad šalis kartu su savo partnerėmis tarptautinėmis organizacijomis pasirengusi pasiūlyti humanitarinę pagalbą ir užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą su atitinkamomis Kinijos institucijomis siekiant užkirsti kelią epidemijos plitimui pasaulyje.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste.

  Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusą. PSO protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19.

  Užsikrėtusiųjų skaičius žemyninėje Kinijoje jau viršijo 78 000 žmonių, 2 744 mirė, daugiau nei 32 000 buvo išgydyta. Už KLR ribų, remiantis naujausiais PSO duomenimis, užsikrėtusiųjų skaičius 37 šalyse siekė 2 790, mirė 44 žmonės.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Trampas patarė, kaip neužsikrėsti koronavirusu
  Sostinės Santaros klinikose atšaukiamos planinės operacijos
  Estija neplanuoja skelbti nepaprastosios padėties dėl koronaviruso
  Tegai:
  lėšos, koronavirusas, Kinija, Lietuva

  Svarbiausios temos