01:06 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaltinamasis buvo teisiamas pagal straipsnius dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, seksualinio smurto ir žalos sveikatai padarymo

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Tauragės apylinkės teismas nuteisė jaunuolį iš Jurbarko byloje dėl sumušimo ir pasikėsinimo išprievartauti moksleivę. Apie tai pranešė teismo spaudos tarnyba.

  Jis buvo nuteistas pagal straipsnius dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, seksualinės prievartos ir žalos sveikatai. Teismas kaltinamajam skyrė trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant trejiems metams.

  Jis taip pat turės padengti 7 000 eurų neturtinę žalą ir beveik 4 500 eurų turtinę žalą bei teisinių paslaugų kompensaciją.

  Priimdamas nuosprendį teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamasis pirmą kartą įvykdė nusikaltimą būdamas nepilnametis, anksčiau nebuvo teistas, metus nebuvo patrauktas administracinėn atsakomybėn, pripažino esantis kaltas ir nuoširdžiai atsiprašė dėl savo veiksmų.

  "Jis taip pat savanoriškai atlygino nukentėjusiajai padarytą neturtinę žalą ir atsiprašė. Su Teritoriniu sveikatos draudimo fondu sutarėme kompensuoti nukentėjusiosios gydymo išlaidas. Tačiau teismas nustatė, kad jaunuolio sunkinanti aplinkybė buvo tai, kad jis padarė nusikaltimą būdamas apsvaigęs nuo alkoholio", — sakoma pranešime.

  Be to, teismas nurodė jaunuoliui 12 mėnesių nevartoti alkoholio.

  Teismas neturtinės žalos dydį įvertino 12 000 eurų, tačiau kadangi dalis pinigų buvo sumokėta iki nuosprendžio priėmimo, kaltinamasis turės sumokėti 7 000 eurų.

  Praėjusių metų gegužės pabaigoje paaugliai mokyklos baigimo proga susirinko į sodybą Tauragės rajone. Vietos politikės sūnus, anksčiau matytas besielgiantis agresyviai, užpuolė vieną iš moksleivių, sumušė ją ir bandė išprievartauti. Nukentėjusioji buvo paguldyta į intensyvios terapijos skyrių dėl patirtų traumų.

  Iš pradžių jaunuolis neigė savo kaltę, nors tai patvirtino daiktiniai įrodymai ir surinkti liudytojų parodymai. Be to, užpuoliko kraujyje buvo rasta 1,12 promilės alkoholio.

  Vėliau paaiškėjo, kad kaltinamojo aukai buvo grasinama, reikalaujama nutylėti apie tai, kas įvyko, be to, liudytojai buvo spaudžiami.

  Iki teismo proceso jaunuoliui buvo skirtas namų areštas ir uždėtas sekimo įrenginys.

  Vėliau kaltinamasis pripažino kaltę.

  Dar šia tema

  Lietuvos karo policijos pareigūnams suteikiami platesni įgaliojimai
  Viename iš Vilniaus butų rastas irstantis lavonas
  Tegai:
  žala, išprievartavimas, teismas

  Svarbiausios temos