15:51 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Mokslininkai teigia, kad žmonėms reikia atidžiai stebėti kraujospūdį, ir pastebėjo, jog kontroliuojant spaudimą įmanoma prailginti gyvenimo trukmę

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Bostono "Brigham" moterų ligoninės mokslininkai nustatė, kad intensyvus kraujospūdžio stebėjimas gali pailginti gyvenimą keliais metais. Tai praneša portalas "EurekAlert".

  Tyrime dalyvavo daugiau nei devyni tūkstančiai žmonių, vyresnių nei 50 metų. Visi jie kentėjo nuo aukšto sistolinio spaudimo — nuo 130 iki 180 milimetrų.

  Savanoriai buvo suskirstyti į dvi grupes, kiekvienai iš jų buvo skiriamas antihipertenzinis gydymas. Pirmoje grupėje gydytojai palaikė dalyvių spaudimą ties 120 milimetrų, antroje — 140.

  Atlikę eksperimentą mokslininkai padarė išvadą, kad nuolat kontroliuojant spaudimą įmanoma prailginti gyvenimo trukmę nuo šešių mėnesių iki trejų metų, atsižvelgiant į amžių.

  Tyrimo autoriai patikslina, kad teigiamų rezultatų galima pasiekti tik tuo atveju, jei sekate spaudimo rodiklius iki gyvenimo pabaigos, taip pat neturint kitų rimtų ligų.

  Pensininkų sveikata Lietuvoje ir Europoje
  © Sputnik /
  Pensininkų sveikata Lietuvoje ir Europoje

  Dar šia tema

  Dietologas paaiškino, kam nerekomenduojama gerti energinių gėrimų
  "Tai atsitiks, būkime pasiruošę": Šimašius apie koronavirusą Lietuvoje
  Sveikatos draudimo sistema įvairiose šalyse
  Tegai:
  mokslininkas, sveikata

  Svarbiausios temos