15:31 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (829)

  Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso plitimo rizikos, valstybės pareigūnai ramina gyventojus, kad šalyje imtasi visų prevencinių priemonių

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Šiaulių meras Artūras Visockis pareiškė, kad Lietuvoje ne virusas yra didžiausia problema. Anot jo, virusas "tiesiog nori gyventi".

  Turimas omenyje koronavirusas, kurio plitimas šiuo metu gąsdina visą pasaulį. Šiuo metu vis nauji atvejai fiksuojami Europoje, o Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

  "Esu tikras, jog žmonės taip pat nori gyventi? Mes turime protą, mokslą, ligonines ir kitokius dalykus. Ką turi virusas? Kokios jo galimybės?" — rašo savo Facebook meras.

  Vėliau meras paliko prierašą, skirtą tiems, "kurie pasitaškė": "Šio posto pagrindinė mintis yra ta, jog sėjama panika gali sukurti didžiulę žalą".

  O "pasitaškė" pirmiausi žurnalistas Andrius Tapinas, parašęs, kad "Šiaulių meras ima auksą. Ir sidabrą. Ir galbūt ne virusas skambės tyloj, o tyla viruse".

  Komentavę mero įrašą žmonės taip pat pastebėjo, jog koronaviruso tema pernelyg garsi.

  "Blogiausia kad zurnalistai daro dideli burbula ir is to pelnosi taip dirbtinai kelia zmonem panika", — rašo Audrius Žalgevičius (kalba netaisyta).

  "Niekur europoje tokio samysio nematau kaip lt ziniasklaida ir zmoniu nuprotėjimu viska sluot is lentynu", — pažymi Žygimantas Tamutis (kalba netaisyta).

  "Galbūt virusas yra trečiasis pasaulinis karas?" — juokauja Albertas Martinaitis.

  Šiandien premjeras Saulius Skvernelis atkreipė visuomenės dėmesį, jog "tikrai nėra pagrindo tuštinti parduotuvių lentynas", nes šalyje situacija dėl viruso plitimo yra valdoma.

  Ekstremali situacija dėl koronaviruso plitimo rizikos Lietuvoje buvo paskelbta trečiadienį. Prevenciniais tikslais Vyriausybė skyrė 150 tūkst. eurų. Premjerui teko nutraukti atostogas, šiandien per spaudos konferenciją jis patvirtino, kad atostogavo Ispanijoje.

  Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

  Patvirtintų infekcijos atvejų žemyninėje Kinijoje skaičius jau viršija 78,4 tūkst., mirė 2744 žmonės, išgydyta daugiau nei 32,4 tūkst. pacientų. Remiantis naujausiais PSO duomenimis, 37 šalyse už Kinijos ribų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2790, mirė 44 žmonės.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (829)

  Dar šia tema

  Sveikatos apsaugos ministerija ragina atidėti Eurolygos mačą dėl koronaviruso
  Virusologas: Lietuva turėtų imtis tokių pačių priemonių dėl koronaviruso kaip ir Rusija
  Vilniaus savivaldybė parodė, kaip saugotis nuo koronaviruso
  Tegai:
  koronavirusas, Šiauliai

  Svarbiausios temos