03:01 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2155)

  Atlikus visus reikiamus tyrimus, užkrečiama infekcija nustatyta moteriai, grįžusiai iš Veronos (Italija) vasario 24 dieną

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Lietuvoje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Atlikus visus reikiamus tyrimus, užkrečiama infekcija nustatyta moteriai, grįžusiai iš Veronos (Italija) vasario 24 dieną.

  Pacientė šiuo metu izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kurioje pritaikyta speciali infrastruktūra tokio tipo susirgimams.

  Pranešama, kad moterį užklupę simptomai yra lengvos formos, šiuo metu ji neturi temperatūros, jai pritaikytas reikalingas gydymas.

  Moteris stebima nuo pat jos atvykimo į Lietuvą pradžios, kaip ir kiti keliautojai, grįžę iš viruso paveiktų zonų.

  "Nepaisant dėtų pastangų, aktyvių prevencinių veiksmų, kuriuos pradėjome vykdyti vieni pirmųjų, tenka paskelbti, kad koronavirusas neaplenkė Lietuvos. Puikiai supratome, kad grėsmė yra, tad šiam scenarijui ruošėmės intensyviai. Šioje situacijoje džiugina tinkamai atlikti namų darbai, nes visos institucijos reagavo į situaciją ir atliko tuos veiksmus, kuriuos ir turėjo atlikti", — sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Sveikatos apsaugos viceministro, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio nuomone, esminis uždavinys, kurį reikės įgyvendinti — užkirsti kelią viruso plitimui.

  "Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių", — teigia Šešelgis.

  Ekstremali situacija dėl koronaviruso plitimo rizikos Lietuvoje buvo paskelbta trečiadienį. Prevenciniais tikslais Vyriausybė skyrė 150 tūkst. eurų. Premjerui teko nutraukti atostogas, ketvirtadienį per spaudos konferenciją jis patvirtino, kad atostogavo Ispanijoje.

  Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

  Patvirtintų infekcijos atvejų žemyninėje Kinijoje skaičius jau viršija 78,4 tūkst., mirė 2744 žmonės, išgydyta daugiau nei 32,4 tūkst. pacientų. Remiantis naujausiais PSO duomenimis, 37 šalyse už Kinijos ribų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2790, mirė 44 žmonės.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2155)

  Dar šia tema

  Virusologas: Lietuva turėtų imtis tokių pačių priemonių dėl koronaviruso kaip ir Rusija
  Vilniaus savivaldybė parodė, kaip saugotis nuo koronaviruso
  Tegai:
  Šiauliai, koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos