19:15 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiomis dienomis Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl sumušimo ir pasikėsinimo išžaginti nepilnametę mergaitę

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Jaunuolis pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę merginą, seksualinės prievartos ir nesunkios žalos sveikatai, Klaipėdos prokuratūra su tokia bausme nesutinka ir šiuo metu yra rengiamas apeliacinis skundas, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Kaltinamajam buvo paskirta galutinė 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Bausmės vykdymas atidėtas trejiems metams. 

  Klaipėdos prokuratūra reikalaus panaikinti apylinkės teismo sprendimą dėl paskirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymo atidėjimo.

  "Teismo sprendime pasigesta įvykdytų sunkių seksualinių nusikaltimų pobūdžio ir pavojingumo analizės, aukos valios palaužimo būdo — brutalaus fizinio smurto, sukėlusio skausmingą ir ilgalaikį aukos sveikatos sutrikdymą, įvertinimo bei argumentų pripažinti kaltininko gailėjimąsi nuoširdžiu, kas turi esminės reikšmės sprendimui ar paskirtos bausmės tikslai bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo", — teigė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

  Praėjusių metų gegužės pabaigoje paaugliai mokyklos baigimo proga susirinko į sodybą Tauragės rajone. Vietos politikės sūnus, anksčiau matytas besielgiantis agresyviai, užpuolė vieną iš moksleivių, sumušė ją ir bandė išprievartauti. Nukentėjusioji buvo paguldyta į intensyvios terapijos skyrių dėl patirtų traumų.

  Iš pradžių jaunuolis neigė savo kaltę, nors tai patvirtino daiktiniai įrodymai ir surinkti liudytojų parodymai. Be to, užpuoliko kraujyje buvo rasta 1,12 promilės alkoholio.

  Vėliau paaiškėjo, kad kaltinamojo aukai buvo grasinama, reikalaujama nutylėti apie tai, kas įvyko, be to, liudytojai taip pat buvo spaudžiami.

  Iki teismo proceso jaunuoliui buvo skirtas namų areštas ir uždėtas sekimo įrenginys.

  Vėliau kaltinamasis kaltę pripažino.

  Dar šia tema

  Kauno policijos viršininkas atleistas kilus abejonėms dėl jo patikimumo
  Venckienė abejoja, kad Lietuvos politinis elitas sutiktų spręsti teisėsaugos krizę
  Tegai:
  prokuratūra, teismas

  Svarbiausios temos