17:09 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (636)

  Infekcinių ligų prevencinės priemonės ir gydymas — tai yra dvi visiškai skirtingos realybės, mano ekspertas Kirilas Koktyšas

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Rusijoje pavyksta lokalizuoti ir daugiau ar mažiau sėkmingai kovoti su infekcijomis, nes dar Sovietų Sąjungoje buvo aprašomas kiekvienas žingsnis, ką ir kaip reikia daryti tokiu atveju, interviu Sputnik radijui pasakė Politikos ekspertų ir konsultantų asociacijos tarybos narys, Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Politikos teorijos katedros docentas Kirilas Koktyšas.

  Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonijus Guteresas (Antonio Guterres) mano, kad galima koronaviruso pandemijos rizika. Jis kreipėsi į šalių vyriausybes prašydamas padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų užkirstas kelias ligos plitimui.

  Tuo tarpu Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Gebrejesusas atkreipė dėmesį į Rusijos ir kelių kitų šalių žingsnius kovojant su naujuoju koronavirusu. Jis taip pat pažymėjo, kad kovai su virusu reikia kompleksinio požiūrio.

  Ekspertas Kirilas Koktyšas pažymėjo, kad lokalizuoti problemą pavyksta tose šalyse, kur nėra visiškai sunaikinta kovos su infekcijomis ir jų prevencijos sistema.

  "Ten, kur išliko kovos su infekcijomis ir jų prevencijos sistema... Rusijoje ji buvo kuriama nuo XIX amžiaus. Sovietų Sąjungoje ji buvo ideali, nes buvo aprašomas kiekvienas žingsnis, ką ir kaip reikia daryti. Ten, kaip mes matome, ji iš pradžių daugiau ar mažiau veikia, ir problemas, nepaisant jų buvimo, galima lokalizuoti ir daugiau ar mažiau sėkmingai su jomis kovoti... Iš tikrųjų, prevencinės priemonės nesutampa su gydymo priemonėmis. Tai yra dvi skirtingos realybės. Tai reiškia, kad prevencinės priemonės — tai fizinė paciento izoliacija, disciplinos užtikrinimas ir kontaktų su sergančiu ir, atitinkamai, judėjimo apribojimas", — pasakė jis.

  Penktadienio naktį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad Lietuvoje nustatytas pirmasis koronaviruso atvejis, užsikrėtė iš Veronos vasario 24 dieną grįžusi 39-erių šiaulietė. Moteris izoliuotai gydoma Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

  Nuo trečiadienio Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija dėl viruso plitimo rizikos. Padėtį valdo Valstybės ekstremalių situacijų komisija, kuriai vadovauja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Lietuvos oro uostuose ir pasienyje vietoje savanorių ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų budi kariai. 

  Iš viso Lietuvoje atlikta 70 tyrimų dėl įtariamų koronaviruso atvejų. Dar laukiama 6 mėginių rezultatų.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (636)
  Tegai:
  Rusija, koronavirusas

  Svarbiausios temos