16:15 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (829)

  Lietuvos sostinės vadovas papasakojo, kad savivaldybės vadovybės įsakymu dezinfekuojamas viešasis transportas ir ruošiamos vietos sergantiems izoliuoti

  VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasiūlė miesto gyventojams dirbti iš namų dėl koronaviruso paplitimo. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

  "Jei jaučiate riziką, įvertinkite galimybes artimiausiu metu dirbti iš namų, tačiau visiškai izoliuotis nuo miesto gyvenimo neskatinu — atidžiai seksime, kaip plis virusas, ir esant reikalui imsimės kitų būtinų veiksmų", — parašė jis.

  Šimašius patikino, kad valdžia turėjo laiko pasiruošti ligos plitimui. Jis priminė, kad norint apsisaugoti nuo viruso, reikia dažnai plauti rankas su muilu, neliesti veido ir dažnai vėdinti patalpas.

  Meras taip pat pažymėjo, kad gyventojai neturėtų jaudintis, kad neturi kaukių, nes šios medicinos priemonės nesustabdo viruso, o profesionalios kaukės yra skirtos tik siaurai žmonių grupei, dirbančiai viruso epicentre.

  Meras papasakojo, kad Vilniuje ir toliau kiek įmanoma dažniau dezinfekuojamas viešasis transportas ir ruošiamos patalpos tiems, kuriuos reikės laikinai karantinuoti.

  Šimašius priminė, kad atsiradus įtartiniems simptomams nereikia vykti pas gydytoją, važiuoti taksi ir naudotis viešuoju transportu, o reikia skambinti 112 arba šeimos gydytojui.

  "Kviečiu būti atsakingiems — pasirūpinkite ne tik savo tėvais ir seneliais, bet ir kaimynais, kurie galbūt neturi artimųjų", — parašė meras.

  Anksčiau Šiauliuose buvo užfiksuotas pirmasis koronavirusinės infekcijos atvejis Lietuvoje. 39 metų moteris užsikrėtė virusu po apsilankymo Veronoje. Ligoninėje medikai taip pat stebi tris jos šeimos narius. Be to, buvo nustatyti žmonės, kurie pastaruoju metu turėjo kontaktą su paciente.

  Tuščios grikių kruopų lentynos, vasario 28 diena
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Kaimyninės Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija taip pat pranešė apie pirmąjį užregistruotą koronaviruso atvejį vienam studentui iš Irano.

  Anksčiau pasirodė informacija apie pirmąjį užkrėtimo nauju koronavirusu atvejį Baltijos šalyse. Trečiadienio vakarą į Estiją atvykęs Irano pilietis pasirodė esąs sergantis. Jis buvo izoliuotas. 

  Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (829)

  Dar šia tema

  Koronavirusas Lietuvoje: "Norfa" ruošiasi riboti prekių kiekį vienam žmogui
  Kinija paskelbė apie pirmojo mirusiojo nuo koronaviruso skrodimą
  Atskleista, kaip ligoninės Lietuvoje ruošiasi koronaviruso protrūkiui
  Visuomenės protus paralyžiavęs koronavirusas atslinko ir į Lietuvą
  Tegai:
  Remigijus Šimašius, koronavirusas, Vilnius

  Svarbiausios temos