16:57 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Šiuo metu tai vienintelis patvirtintas naujo koronaviruso atvejis Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerija reguliariai atnaujina informaciją, susijusią su šia liga

  VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvoje kovo 2 dienos 17:30 val. duomenimis fiksuojamas vienas koronaviruso atvejis — patvirtintas vasario 28 dieną Šiaulių gyventojai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija savo Facebook paskyroje.

  Šiaulietei buvo pakartotinai atliktas tyrimas. Ėminio rezultatas — teigiamas, tai reiškia, kad moteris dar serga, ji dar turės praleisti šiek tiek laiko gydymo įstaigoje.

  Medikai pažymėjo, kad pacientė galės būti išleista tik tada, kai du kartus per 24 valandas atlikti tyrimai bus neigiami.

  Be pakartotinio Šiaulių pacientės tyrimo, buvo atlikti dar šeši koronaviruso COVID-19 tyrimai. Visų šių testų rezultatai neigiami, tai reiškia, kad naujų koronaviruso atvejų šalyje nenustatyta.

  Iš viso iki šiol Lietuvoje buvo atlikti 187 tyrimai dėl koronaviruso.

  Sveikatos apsaugos ministerija reguliariai atnaujina informaciją savo Facebook paskyroje ir pažymi, kad patvirtinus naują atvejį visuomenė bus informuota nedelsiant.

  Lietuvoje pirmasis koronaviruso atvejis vasario 28-osios naktį buvo nustatytas 39-erių moteriai, kuri vasario 24 dieną grįžo iš Italijos, iš Veronos. Ji po kurio laiko pasijuto blogai ir nuvyko pas gydytojus. Šiuo metu ji yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, pacientės būklė yra stabili.

  Lietuvos valdžia ruošiasi galimam koronaviruso protrūkiui. Infekcinės palatos penkiose ligoninėse yra pasirengusios priimti 782 žmones.

  Lietuvos gyventojai taip pat susirūpinę viruso plitimo rizika. Mažmenininkai praneša, kad išaugo būtiniausių prekių, turinčių ilgą galiojimo laiką, pardavimas.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje (Hubėjaus provincijoje) esančiame Uhano mieste.

  Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusą. PSO protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19.

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija

   

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  Gydytojas atskleidė, iš kur kyla didžiausia viruso patekimo į Lietuvą grėsmė
  Ekspertas: Baltijos šalių valdžia neturi aiškaus kovos su koronavirusu plano
  Mokslininkai pasakojo, ką sukurta vakcina apsaugos nuo koronaviruso
  Japonai nušlavė viską parduotuvėse dėl "koronavirusinės" panikos — video
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva, koronavirusas

  Svarbiausios temos