11:30 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2132)

  Socialdemokratai pažymėjo, kad SAM koronavirusą įtraukė tik į pavojingų užkrečiamų ligų sąrašą, tačiau valstybės draudimą ar kompensacijas gauna tik medikai, susiduriantys su ypač pavojingų užkrečiamų ligų sąraše esančiais susirgimais

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas užregistravo įstatymo pataisą, suteikiančią valstybės garantijas, tai yra, papildomą draudimą ir kompensacijas netekus sveikatos ar mirus medikams, kurie dirba su pacientais, užsikrėtusiais ar galimai užsikrėtusiais koronavirusu.

  Apie tai antradienį praneša Seimo spaudos tarnyba.

  "Man keista, kad sveikatos apsaugos ministras naujai atsiradusį koronavirusą įtraukė tik į pavojingų užkrečiamų ligų sąrašą. Nes valstybės draudimą ar kompensacijas susirgus, mirus nuo užkrėtimo gauna tik medikai, susiduriantys su ypač pavojingų užkrečiamų ligų sąraše esančiais susirgimais. Bet koronaviruso sukeliama COVID-19 prie ypač pavojingų — nepriskirta. O mes matome pagal kitų šalių patirtį, kad medikai dėl koronaviruso plitimo labai rizikuoja savo sveikata ir gyvybėmis. Deja, neretai užsikrečia ir miršta", — sako pataisą inicijavęs Seimo narys Algirdas Sysas.

  Socialdemokratas pažymėjo, kad nuo medikų darbo dažnai priklauso, kaip ir ar bus suvaldytas koronaviruso plitimas.

  "Tokios grėsmės gyvybei atveju valstybė socialines garantijas turėtų suteikti ne tik medikams, dirbantiems su ebolos, maro choleros užkratais, bet ir koronaviruso židiniuose", — pažymėta pranešime.

  Koronavirusas Lietuvoje

  Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas — naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.

  Lietuvoje pirmas atvejis užregistruotas Šiauliuose vasario 28 dieną. Moteris atvyko iš Veronos. Šiuo metu ji izoliuota Šiaulių ligoninėje.

  Nustačius pirmą užsikrėtimo koronavirusu atvejį, viešumoje vis dažniau sklinda istorijos apie neracionalų žmonių elgesį, apie norą prisipirkti kuo daugiau medicininių kaukių ir dezinfekcinių skysčių bei apie maisto atsargų kaupimą.

  Kauno klinikų gydytojai papasakojo apie pacientus, kurie nesąžiningai išsineša iš klinikų medicinines kaukes dėžėmis, o Vilniaus meras Remigijus Šimašius paragino nepasiduoti panikai ir pažadėjo, kad dėl koronaviruso niekas Lietuvoje iš bado nemirs.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2132)

  Dar šia tema

  Koronavirusu sergančios šiaulietės testas — teigiamas, ji turės likti ligoninėje
  Vokietijos ministras nepaspaudė Merkel rankos bijodamas koronaviruso
  Tegai:
  medikai, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), socialdemokratai, koronavirusas

  Svarbiausios temos