12:48 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Lietuvoje žmogui, kuris grįžo iš viruso paveiktų teritorijų ar turėjo sąlytį su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju, užteks paskambinti šeimos gydytojui, kad gautų nedarbingumo pažymėjimą

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Laikinai, kol baigsis COVID-19 plitimo grėsmė, iš viruso paveiktų teritorijų grįžusiems ar sąlytį su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju turėjusiems žmonėms saviizoliacijos laikotarpiui nedarbingumo pažymėjimas bus išduodamas nuotoliniu būdu, praneša Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.  

  Tai reiškia, kad žmogui niekur vykti iš namų nereikės, taip nekeliant viruso platinimo grėsmės aplinkiniams, tiesiog užteks paskambinti šeimos gydytojui.

  Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos ir socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio įsakyme.

  Anot sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos, saviizoliacija — viena esminių prevencijos priemonių, todėl laikinai nedarbingumo išdavimo tvarka supaprastinta.

  "Priėmėme sprendimą supaprastinti tvarką, kad žmonės nebūtų, paprastai tariant, įvaryti į kampą ir jiems netektų eiti į darbą, rizikuojant užkrėsti aplinkinius, jei su darbdaviu nepavyksta susitarti dėl darbo nuotoliniu būdu", — pasakė Veryga.

  Ministras paragino darbdavius būti geranoriškus, solidarizuotis su pastangomis kovoti prieš infekcijos plitimo grėsmes ir, esant galimybėms, leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Pasak jo, galimybė jiems likti namuose, taip išvengiant kontakto su kitais žmonėmis, iš esmės yra pati svarbiausia priemonė, leidžianti apsisaugoti nuo viruso plitimo grėsmės.

  Toks nedarbingumas žmogui bus suteikiamas dviejų savaičių laikotarpiui, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą iš paveiktos teritorijos dienos ar nuo turėto sąlyčio su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju dienos. Svarbu, kad prieš kreipdamasis į šeimos gydytoją žmogus privalo užpildyti formą (anketą), patalpintą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje. Tai reiškia, kad nereikia laukti, kol gydytojas gaus siuntimą iš NVSC.

  Be to, tokiu būdu laikinai 14-ai dienų nedarbingumą gali gauti ir tėvai, įtėviai, seneliai bei globėjai, kurių vaikai iki 14 metų amžiaus lankėsi COVID-19 paveiktose teritorijose, arba švietimo įstaigose nustačius infekcijos plitimą ribojantį režimą ir dėl to atsiradus būtinybei prižiūrėti mažuosius, t. y., darželinukus, pradinukus. Elektroninis nedarbingumo pažymėjimas prižiūrėti vaikui išduodamas vaiko atstovui arba, paprastai tariant — tėvams, įtėviams, seneliams, globėjams, užpildžius formą (anketą), patalpintą interneto puslapyje, arba nuo ribojančio infekcijos plitimą režimo švietimo įstaigose nustatymo dienos.

  Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriamos šios: Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. 

  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  © Sputnik /
  Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  Šimašius pažadėjo, kad dėl koronaviruso niekas Lietuvoje iš bado nemirs
  "Vogtos medicininės kaukės neišgelbės": pacientai apvagia Kauno medikus
  Estija pasirengusi atnaujinti sienų kontrolę dėl pabėgėlių
  Dėl koronaviruso oro ir jūrų uostuose budi kariškiai
  JAV papasakojo, kada gali būti pradėtas vakcinos nuo COVID-19 testavimas
  Siūloma suteikti papildomą draudimą medikams, dirbantiems su koronavirusu
  Tegai:
  koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos